Kürtaj Fiyatı 2019

2019 yılı başında İstanbul'da kürtaj fiyatları yaklaşık olarak ... tl seviyelerinden başlar ve gebelik haftasına göre artış gösterir , hangi haftada hangi kürtaj ücreti olduğunu ilerleyen paragraflarda anlatıyoruz. İstanbul'da jinekolojik cerrahi müdahalelerden en sık yapılanlar vakum kürtaj ve flep yöntemi kalıcı kızlık zarı dikimidir. Dolayısı ile gün boyunca gelen telefonların çoğu kürtaj fiyatları kaç paradır , vakum kürtaj nasıl yapılır , kürtaj sonrası ilk adet kaç gün sonra görülür , kürtaj yasasına göre en geç kaç haftaya kadar çocuk aldırılabilir, 2019 yılı için İstanbul'da kızlık zarı dikimi fiyatları nekadardır , flep yöntemi garantisi kaç yıldır , kalıcı kızlık zarı dikimi nasıl yapılır , esnek kızlık zarı gerdek gecesinde kanar mı , İstanbul'da vajina daraltma fiyatları kaçadır , çift kat flep yöntemi kimlere gerekir , kızlık zarı diktirenlerin yorumları hangi yöndedir, geçici kızlık zarı dikiminden sonra kaç gün içinde cinsel ilişki gerekir, İstanbul'da saç ekimi fiyatları 2019 te kaça dır? ve buna benzer birçok soru geliyor. Bazılarıda ameliyatlarda uygulanan anestezi tekniklerini soruyorlar , gerek vakum kürtaj , gerekse himenoplasti ameliyatlarında lokal anestezi uygulanır, hatta artık sezeryan ameliyatı bile spinal bölgesel uyuşturma ile yapılmaktadır .

Kürtaj 

İstanbul'da arada kürtaj nedir diye soranda çok oluyor , gerçi çok yaygın bir terim bilmeyen yoktur diye düşünüyorum ama konusunun dışında olanların konu hakkında fikirleri olmamalarıda çok doğal . Latince kazımak anlamına gelen kürtaj kelimesi artık günümüzde gebelik sonlandırmak , çocuk aldırmak gibi anlamlarda kullanılmaktadır. Zaten ilerleyen paragraflarda konu hakkında bolca ayrıntı bulacaksınız . İstanbul'da kürtaj ücretleri yaklaşık ... tl seviyelerinden başlamaktadır.

Kürtaj fiyatları

2019 yılı için İstanbul ve Ankara gibi büyük merkezlerde kürtaj fiyatları genellikle ... tl ücret seviyelerindne başlar ve geleneksel bir plan dahilinde gebelik haftası arttıkça çocuk aldırma ücretleride artar. Mesela gebelik testlerinde yeni pozitifleşmeye başlayan en erken gebelik 4 haftalık hamileliklerde İstanbul'da ... tl civarına kürtaj yaptırabilirken , 5 haftaya çıktınızsa bu sefer sizden ... tl kadar kürtaj parası isteyeceklerdir , yine 6 haftalık bir gebelikte ... şeklinde ücretlendirme yukarı doğru gider. Bu arada kürtaj öncesi muayene ve ultrason için herhangi bir ücret istemezler.

Vakum kürtaj

Gebelik sonlandırmada sadece İstanbul'da değil tüm dünyada en güvenilir metod vakum kürtaj yöntemişdir. En önemli özelliği rahim içini kazımadan sadece negatif basınç verilerek gerçekleştirilmesidir. Yani eskisi gibi kürtaj olmak için acı ve ağrı çekmenize gerek yok , 10 dakika içinde genelik kesesi dışarı alınıyor ve işlem bittikten sonrada masadan kalkıp yürüyüp gidebiliyorsunuz , yani kürtaj sonrası kanama veya ağrı gibi pek bir şikayet olmuyor , adet görmek kadar kolay bir hale geliyor . İstanbul'da vakum kürtaj fiyatları yaklaşık olarak ... tl seviyelerinden başlar.

Kürtaj nasıl yapılır ?

İstanbul'da hastalarımız genelde ameliyat tekniklerimizi merak ederler ve kürtaj nasıl yapılır diye bize çok sorular yöneltirler. Bu paragrafta eski kazıma kürtaj yöntemi artık kullanılmadığı için vakum kürtajın nasıl yapıldığını anlatacağım. Vakum kürtaj işlem sırasına göre anlatırsak ; hastanın kabülü , muayene , utlrasonla gebelik haftasının tespiti , rahim girişinin lokal anestezi ile uyuşturulması , hegar bujisi ile collum uterinin dilatasyonu , karmen kanülünün colluma yerleştirilmesi , negatif basınç verilerek gebelik kesesinin dışarı alınması , hastanın yeniden ultrasona alınarak rahim içinde parça kalmadığından emin olunması şeklinde özetlenebilir.

Çocuk Aldırmak

Ülkemizde çocuk aldırmak veya bebek aldırmak gebelik sonlandırmak yani kürtaj anlamına gelmektedir ,bu konudada çok soru almıyor değiliz çocuk aldırmak günah mı diye soranlarda çok oluyor , ama sanırım bu soruya cevap verebilmek için ulema olmak gerekir. İstanbul'da en iyi çocuk aldırma metodu vakum kürtaj metodudur ve tüm dünyada başarı ile uygulanır. İstanbul ve Ankara gibi büyük şehirlerde çocuk aldırma fiyatları yaklaşık ... tl civarıdır.

Kürtaj İstanbul

Sanırım dünyada en fazla kürtaj yapılan şehirlerden biride İstanbul'dur , tabi 15 milyon nüfus olunca hergün birçok aşk kazasıda olabiliyor , hergün binlerce kadının adeti gecikiyor ve bunların önemli bir kısmı kürtaj olarak yollarına devam ediyorlar . İstanbul'da özellikle avrupa yakasında kürtaj yapan birçok doktor bulabilirsiniz , aslında vakum kürtaj metodu yaygınlaştıktan sonra kürtajın acısız kansız halledilemesi kürtaj sayılarınıda çok arttırdı. Neyse İstanbul'da kürtaj fiyatları yaklaşık olarak ... tl gibidir.

Kürtaj Ankara

2019 yılı için konuşmak gerekirse Başkent Ankara'da kürtaj ameliyatı nerdeyse İstanbul'la yarışacak düzeylerdedir , özellikle Ankara'nın en elit semtleri olan Kızılay ve Çankaya Tunus caddesi gibi lokasyonlarda bulunan birçok jinekolog sabahtan akşama kadar kürtaj yapıyorlar. Sanırım Ankara'da vakum kürtajın yaygınlaşması ile merkeze uzak setlerden ve ilçelerdende birçok hasta gelip Çankaya'da kürtaj yaptırıyor. Bu arada Ankara'da kürtaj fiyatları yine istanbul'la aynı seviyelerde seyrediyor.

Kürtaj sonrası

İstanbul'da çocuk aldıran birçok hastamız kendilerine her nekadar tembih etsekte söylediklerimizi unutup yeniden bizi arıyorlar ve kürtaj sonrası cinsel ilişkiye kaç gün sonrav girilebilir , kürtaj sonrası kanama ve ağrı olur mu , gibi sorular soruyorlar , şimdi onlar için yeniden yazalım , kürtaj sonrası cinsel ilişki için 10 gün kadar beklemelisiniz. Yine kürtajdan sonra ağrı ve kanama şikayeti pek olmaz , kürtaj sonrası ilk adet genelde 40 gün kadar sonra başlar , kürtaj sonrası hamilelik içinde endişe etmeyin , ne zaman isterseniz yeniden gebe kalabilirsiniz.

Kürtajda gizlilik

İstanbul'da çocuk aldırmak isteyen genç hanımların çoğu evlilik öncesi istenmeyen gebeliğe yakalanmış hastalardan oluşuyor ve dolayısı ile gizli kürtaj olmak istiyorlar , haksızda sayılmazlar , düşünün yıllar sonra başka biri ile evlendiniz ve ... dökümlerinizde yıllar önce kürtaj olduğunuz ortaya çıkıyor , bu gerçekten izah edilmesi imkansız bir durum olurdu . İstanbul'da kürtaj yapan özel hastaneler ve tıp merkezlerinin tamamı ... anlaşmalı oldukları için yapılan tüm işlemleri aynen kayıtlarına geçirmek zorundalar , ama üzülmeyin özel jinekolog muayenehaneleri ... anlaşmalı olmadığı için kayıtlara geçme ihtimaliniz yok.

Gebelik testleri

İstanbul'da gebelik testi fiyatı ve idrarda gebelik testi nasıl yapılır diye çok soran oluyor , aslında çok basit , eğer edet gecikmeniz varsa ve aradan en az 5 gün geçmiş ve hala adet olmamışsanız en yakın eczaneye gidip yaklaşık 5 tl gibi gebelik testi fiyatları ile satın alacağınız kit üzerine birkaç damla idrar damlatmanız yeterli olacaktır. Çift çizgi çıkarsa bu sizin kesin olarak hamile olduğunuzu gösterir ama tek çizgi olursa ya gebe değilsiniz , yada hamilelik testinizi çok erken yaptınız ve birkaç gün sonra tekrarlamanız gerekir.

Kürtaj Ümraniye

İstanbul Anadolu yakası Ümraniyede kürtaj fiyatları yine istenbul geneline paralellik göstermektedir , özellikle Ümraniyenin merkezi yerlerinde kürtaj yapan jinekolog muayenehanesi bulmanız mümkün , bize Ümraniyeden gelen çok hasta oluyor , sanıyorum kendi yaşadıkları semtte kürtaj olmak istemiyorlar. Özeliklede henüz evli olmayan bekar bayanlar gizli kürtaj olabilmek için başka semtleri hatta başka şehirleri tercih ediyorlar.

Kızlık zarı muayenesi

İstanbul'da jinekolojik konulardan kızlık zarı muayenesi yada halk deyimi ile bekaret testi veya kızlık testi denilen muayene çeşidi çok talep görüyor , özelliklede evlilik öncesi sürtünme benzeri ön sevişme yaşayan bayanlarda kızlık zarı zedelenmesine delalet eden bir miktar kızlık zarı kanaması ortaya çıkarsa artık o bayan için uykusuz geceler başlamış olur , acaba kızlık zarım bozulmuşmudur , acaba bekaret zarım yırtılmış olabilirmi , gibi kafaya takılıp insanı depresyona sokabilecek bir kısır döngüye girmek çok mümkün . Çözüm çok kolay aslında bir jinekolog tarafınca yapılacak bir kızlık zarı muayenesinde herşey net olarak ortaya çıkar. Peki merak ediyorsunuzdur kızlık zarı muayenesi nasıl yapılır diye , aslında sadece jinekoloğun gözle bakarak yaptığı bir muayenedir ve kesinlikle hastanın vajinasına herhengi bir tıbbi cihaz değdirilmez. İstanbul'da kızlık zarı muayenesi fiyatları yaklaşık olarak üç aşağı beş yukarı ... tl civarıdır.

Kızlık zarı dikimi


2019 yılı İstanbul'da kızlık zarı dikimi talepleri kadın doğum branşında diğer tüm ameliyat taleplerinin zirvesine oturmuştur ve nerdeyse kürtaj uygulamalarını bile geçmiş durumdadır , özellikle online sosyal sitelerin trend olduğu bu günlerde artık insanlar birbirleri ile çok daha kolay tanışıp kısa sürede , bazede aynı akşam bile cinsel ilişkiye girebilmektedir. Temelsiz başlayan ilişkilerin uzun ömürlü olması ise tamamen şans faktörüne terkedilmiş duruma düşer ve daha sonra herhangi bir sebeple bitirilen bir ilişkiden geriye kalan izleri silip başka bir yol arkadaşı ile açık denizlere yelken açmak için yapılması gerekenlerin başında kızlık zarı dikimi geliyor. Ayrıntılara alt paragraflarda giriyorum , okumaya devam edin . İstanbul'da kızlık zarı dikimi fiyatlarıda takip eden paragrafta mevcuttur.

Kızlık zarı dikimi fiyatı

Avrupa yakası ve Anadolu yakası İstanbul'da ve Ankara , İzmir gibi diğer büyük şehirlerde kızlık zarı dikimi fiyatı yaklaşık olarak .... tl ücretlendirme seviyelerinden başlar ve yapılacak olan işin içeriğine göre değişir . En iyisi bazı diktirme fiyat örnekleri ve ameliyat çeşitlerine örnekler vereyim. Örneğin flep yöntemi kalıcı kızlık zarı dikimi ücreti İstanbul'da .... tl lerde gezerken , çift kat flep ücretleri yaklaşık .... tl üzerinden işlem görmektedir , yine geçici kızlık zarı dikimi fiyatlarıda .... tl civarıdır. Son zamanlarda popüler olan kızlık zarı dikimi ve vajina daraltma ameliyatları aynı seansta yapıldığında ise .... tl gibi bir ücretlendirme söz konusu olacaktır. Daha uç bir örnekte kızlık zarı dikimi , vajina daraltma ve labioplasti denilen sarkmış dudakların düzeltilmesi operasyonu yani 3lü müdahale için ise İstanbul'da yaklaşık .... tl ödemeniz gerekecektir.

Flep yöntemi kalıcı kızlık zarı dikimi

İstanbul'da 2019 yılı için en trend kızlık zarı tamir metodu flep yöntemi kalıcı kızlık zarı dikimidir , birçok hasta telefonla flep yöntemi fiyatını , flep yöntemi yaptıran bayanların başarısını , flep yöntemi sonrasını sorarlar , hatta flep yöntemi videosu izlemek isteyenler bile oluyor. Genel olarak flep yöntemi şu anda en gelişmiş ülkeler dahil dünyadaki en iyi kızlık zarı dikim metodudur ve bizimde yaklaşık 30 yıldır uygulmakta olduğumuz yöntemdir. Bekaret diktirmek isteyen hastalarımızın %90 kadar kalıcı kızlık zarı dikimi yani flep yöntemi ile kızlık zarı dikimi yaptırmak istiyorlar. Jinekolojik cerrahi olarak flep yönteminin nasıl yapıldığını ayrıntıları ile aşağıda anlatıyorum. İstanbulda flep yöntemi fiyatları yaklaşık .... lira civarıdır. Kalıcı kızlık zarı dikimi flep yöntemi yaptırdıktan sonra 20 gün kadar dikişlerin iyileşmesi ve izlerin kaybolması için beklenir ve cinsel ilişkiye girilmez , ama sonrasında sonsuz zamanınız olacak , yıllar sonra bile cinsel ilişkiye girseniz yinede kızlık zarı kanaması olacaktır.

Geçici kızlık zarı dikimi

İstanbul'da çok eski zamanlardan beri yapılagelen geçici kızlık zarı dikimi artık güncel zamanda yani 2019 yılında yerini büyük çlçüde flep yöntemi kalıcı kızlık zarı dikimine bırakmıştır. Araştıranlar bilir geçici kızlık zarı diktirme konuusnda en büyük sorun zamandır , zira dikim sonrası en fazla 5 gün kadar bir vaktiniz olur ve bu süre zarfında cinsel ilişkiye girmez iseniz kızlık zarınız kendiliğinden yırtılır. Ama hala geçici kızlı zarı dikimi yaptıranlar niye var dersiniz , evet geçici dikiminde bir avantajı var ; kızlık zarınıız geçici olarak diktirdiğinizde aynı gün bile cinsel ilişkiye girebilirsiniz , yani flep yöntemindeki gibi 20 günlük bekleme süresi bunda yok.

Kızlık zarı dikimi nasıl yapılır ?

2019 yılı başı itibarı ile İstanbul'da bekaret diktirmek isteyen birçok hastamız bu konudaki flep yöntemi ve geçici dikim yöntemleri hakkındaki ameliyat tekniklerini merak ederek kızlık zarı dikimi nasıl yapılır diye soruyorlar , ben size %90 gibi ezici bir çoğunlukça tercih edilen flep yöntemi kalıcı kızlık zarı dikimini anlatayım: Başvuran tüm hastalarımıız önce kızlık zarı muayenesine alarak kızlık zarının yırtılmış olduğunu netleştirip ona göre kızlık zarı dikimine başlarız , flep yönteminin özü kızlık zarına komşu vajina duvarından kaldırılan ince bir flep tabakasının serbest ucunun kızlık zarı ringine dikilmesidir. Böylece dikim sonrası girilecek ilk cinsel ilişkide kızlık zarı yırtılması ve kızlık zarı kanaması garanti altına alınır. Flep yöntemi vajina girişine yapılan lokal anestezi ile gerçekleştirilir ve dikim esnasında herhangi bir ağrı veya acı hissetmezsiniz , 25 dakika süren ameliyattan sonrada masadan kalkarak günlük yaşantınıza geri dönebilirsiniz. 20 gün içinde dikişler eriyerek yok our ve alttan yepyeni bir kızlık zarı çıkar , artık cinsel ilişkiye her an hazırsınız , ister hemen ister yıllar sonra cinsel ilişkiye girebilirsiniz. İstanbul'da flep yöntemi fiyatı yaklaşık .... tl civarıdır.

Kızlık zarı dikimi anlaşılır mı ?

İstanbul'da hastalarımız bekaret diktirme kararı verdiklerinde öncelikle kızlık zarı dikimi anlaşılır mı sorusuna cevap bulurlar , gerçektende birçok dikime aday hastamız kızlık zarının dikilmiş olduğunun cinsel ilişkie anlaşılıp anlaşılmayacağını hep merak ederler , ama ben içinizi rahtalatayım , kızlık zarı dikimi cinsel ilişkide kesinlikle anlaşılmaz ve doğumsal kızlık zarı ile aynı fonksiyonları gerçekleştirir , penisin vajinaya girmesi ve kızlık zarının yırtılması size aynı şekilde acı verir ve belirgin bir kızlık zarı kanaması ortaya çıkar. Zaten kızlık zarı dikimi anlaşılacak olsa hiç böyle bir işlem yapılıyor olmazdı.

Kızlık zarı diktirenler

Kadın doğum branşında çok popüler olan himenoplasti ameliyatları yani kızlık zarı dikimi bizim 30 yıllık tecrübemize bakılırsa son derece başarılı oluyor ve kızlık zarı diktirenlerin yorumları ve bu hanımların gerçekleştirdiği ilk cinsel deneyimleri , henüz kızlık zarı dikimi yaptırmamış bayanlarca aşırı merak ediliyor , ama bu bilgilere ulaşmalarında en büyük engel , genellikle kızlık zarı diktiren bayanların himenoplasti ameliyatlarını evlilik için yaptırmaları ve evlendikten sonrada bu konuyu forumlarda yorumlamaktan çekinmeleridir. Ama bizim sitelerimizde binlerce yorum arasında kızlık zarı diktirenlerin yorumlarına rastlayabilirsiniz. Ben size özetle söyleyeyim , hepside mutlu mesut aile hayatlarını yaşıyorlar :)

Esnek kızlık zarı

Evlilik öncesi herhangi bir cinsel ilişki yaşamayan bayanların bir kısmında gerdek gecesinde kanama olmadığını duymuşsunuzdur , yaklaşık olarak bayanlar arasında %5 oranında esnek kızlık zarı rastlanmaktadır. Tabi bu durumu karşı tarafa izah etmek çok zor. Birçok bayanda evlilik öncesi cinsel ilişkide bulunarak kanama ortaya çıkmaması üzerine esnek kızlık zarı teşhislerini kendileri koyuyorlar. Gerçektende esnek kızlık zarı durumu varsa cinsel ilişkide penisin vajinaya girmesi ile kızlık zarı içten ayrışarak bozulur ama kızlık zarı kanaması ortaya çıkmaz. Esnek kızlık zarını kanayan normal kızlık zarına çevirmek için flep yöntemi kalıcı kızlık zarı dikimi yapmak gerekir.

Kızlık zarı dikimi Ankara

İstanbul kadar olmasada Ankara'da kızlık zarı diken doktorlar var , biliyoruz , genellikle Kızılay ve Çankaya Tunus caddesi gibi işek yerlerde muayenehanesi bulunan bu meslektaşlarımız kızlık zarı dikimi yapmaktadır. Bu arada bize Ankara'da birçok himenoplasti hastası geliyor. Sanıyorum gizli kalması açısından hastalar yaşadıkları şehir olan Ankara'da kızlık zarı dikimi yaptırmak yerine İstanbul'a geliyorlar.

Vajina daraltma fiyatları

İstanbul'da artık kızlık zarı dikimi ve vajina daraltma sıklıkla birlikte yapılıyor , gerçi sadece vajina daraltma ameliyatı yaptıran hastamızda çok oluyor ama evlilik öncesi cinsel ilişkiye girip daha sonra başka bir damat adayına geçmek isteyen bayanların kızlık zarı diktirerek gerdek gecesinde kızlık zarı kanamasının yanında çok daha dar bir vajina ile ilk gece deneyimini destekleme isteğinden kaynaklanıyor. Öte yandan vajinal yolla doğum yapmış bayanların büyük çoğunluğunda görülen vajina genişlemesini düzeltip ilk günkü gibi dar vajinaya sahip olmak isteyen hastalarımızda yoğun ilgi gösteriyorlar. İstanbul'da vajina daraltma ücretleri genellikle 1500 tl fiyat seviyeleriden başlar.

Kızlık zarı dikimi Elazığ

İstanbul'un dışında birçok ilde sınırlı sayıda jinekolog tarafınca yapılabilen kızlık zarı dikimi Elezığ ilindede yapılıyor olsa gerek. Gerçi Elazığ'da hangi jinekologların kızlık zarı dikimi yaptığını tam olarak bilmiyorum ama bize Elazığ'dan kızlık zarı diktirmek için gelen hastalar oluyor. Sanıyorum kendi yaşadıkları şehirde gizlilik ilkesi tam olarak işlemeyeceği için İstanbul'a gelerek himenoplasti yaptırmayı tercih ediyorlar.

Saç ekimi fiyatları

İstanbul'da saç ekimi fiyatları yapılan seans sayısı ve hastanın ihtiyacı olan transfer edilecek saç kökü adedine göre değişmekle beraber genellikle .... tl fiyat seviyelerinden başlamaktadır. Güncel zaman 2019 dikkate alınırsa dünyadaki en iyi saç ekim metodu olan FUE yöntemi İstanbul'da yaygın olarak uygulanmaktadır.


Bu blogdaki popüler yayınlar

Vajina Daraltma Ameliyatı Fiyatı

Vakumlu kürtaj kadınlar kulübü

Vakum kürtaj fiyatı