Kürtaj

Kürtaj sadece İstanbul'da 2019 yılı ve öncesi için tüm dünyada gebelik sonladırmak yani çocuk aldırma amacı yüklenmiş latince bir kelimedir. Bize gelen sorular arasındada kürtaj , kızlık zarı dikiminden sonra en fazal volüm tutan konudur, kürtaj nasıl yapılır , kürtaj fiyatları kaç paradır , kürtaj sonrası cinsel ilişki kaç gün sonra olmalıdır , kürtadan sonra ilk adet ne zaman görülür , vakum kürtaj nedir , kızlık zarı çeşitleri nelerdir , kızlık zarının bozulduğu nasıl anlaşılır , kızlık zarı dikimi fiyatı kaçadır , kızlık zarı diktirenlerin yorumları nedir , kızlık zarı dikimi anlaşılır mı , esnek kızlık zarı nedir , flep yöntemi himenoplasti nasıl yapılır , geçici kızlık zarı dikimi ücreti nedir , vajina daraltma ameliyatı fiyatları kaç paradır ? gibi birçok sual geliyor. İsterseniz küçük paragraflar ahlinede konularımızdan bahsedelim.

Kürtaj nedir ?

İstanbul'da 2019 yılında gebelik sonlandırma anlamında kullanılan ama alakası olmayanlarca pek bilinmeyen kürtaj nedir diye soranlar oluyor ve bizde açıklamasını veya tanımlamasını yapıyoruz. Latince kazımak anlamına gelen ama artık günümüzde vakum kürtaj çıktıktan sonra rafa kaldırılına kazıma kürtaj tekniğini temsil eden bir kelime omaya devam etmektedir , hatta vakumla yapılan gebelik sonlandırmada kazıma yapılmamasına rağmen geleneksel olarak işleme vakum kürtaj denmektedir .

Kürtaj fiyatları

Maddiyat yani kürtaj maliyetleri sanıyorum istenmeyen gebeliğie yakalanan çiftlerde ilk akla gelen hususu olmaya devam ediyor , gebelik testi yaptınız ve çift çizgi çıktı , ilk olarak nu durumu müstakbel babaya söylersiniz , oda eyvah hazırlıksız yakalandık , kürtaj fiyatları kaç pardır kimbilir diye heyecan yapar. Ayrıca istenmeyen gebeliklerin büyük çoğunluğu henüz evli olmayan hatta öğrenci insanlar arasında olur , buda mali imkanları daraltır. Neyse İstanbul'da 2019 yılında gerek Avrupa yakasında , gerekse Anadolu yakasında kürtaj fiyatları üç aşağı beş yukarı ... tl civarından başlayarak hamilelik haftasına göre azar azar artar.

Kürtaj nasıl yapılır ?

İstenmeyen gebelik durumu olupta İstanbul'da çocuk aldırmak isteyenler öncelikle kürtaj nasıl yapılır diye merak ederler ve youtube'u açarak kürtaj videosu seyretmeye çalışırlar. Biz tıbbi etik olarak kürtaj videosu çekip yayınlanmasına karşıyız , ama merak etmeyin kürtajın nasıl yapıldığını zaten anlatıyoruz bakın ; şu anda dünyada en güvenli bebek aldırma metodu olan vakum kürtajda ana prensip rahim içine dokunmadan negatif basınç ile gebelik kesesinin dışarı alınmasıdır. Yani sırası ile rahim girişinin lokal anastezikle uyuşturulması , hegar bujisi ile collum dilatasyonu , karmen kanülünün collum uteriye yerleştirilmesi ve negatif basınça gebelik kesesinin dışarı alınması , hepsi toplam 10 dakika sürüyor. Tabi kürtajdan hemen sonra bir ultrason daha yaparak rahim içinde parça kalmadığından emin olmak lazım.

Kürtaj uzmanı

İstanbul'da 2019 yılında plan dışı gebelik durumu olanlar sıklıkla kürtaj yapan en iyi doktor arayışına girerler , aslında onlara lazım olan hiç sorun olmadan gebelik sonlandıracakları bir kürtaj uzmanına denk gelmektir. Aslında bir kürtaj uzmanı jinekoloğun dikkat etmesi gereken en önemli konu kürtaj sonrası rahim içinde parça kalmadığından emin olmaktır ve o yizden herzaman bebek alındıktan sonra hastayı yeniden ultrasona sokup tam olarak temizlendiğinden emin oluruz.

Kürtaj İstanbul

2019 senesi için İstanbul kürtaj konusunda sadece Avrupa yakası ve Anadolu yakasında yaşayanlar için değil uzak veya yakın bir çok il için bir kürtaj merkezi haline gelmiştir. Zira bize Trabzon'dan kürtaj için , Adana'dan çocuk aldırmak için birçok hasta geliyor. Ayrıca periferik illerde çalışmakta olan kadın doğum uzmanlarıda kürtaj fiyatlarını belirlerken İstanbul'da kürtaj yapan doktorların uyguladıkları çocuk aldırma ücret listesine yakın fiyatları uyguluyorlar. İstanbul'da kürtaj fiyatları yaklaşık ... tl civarından başlar .

Vakum kürtaj

İstenmeyen gebeliklerden kurtulmak sanıyorum hiç bu kadar kolay olmamıştı , zira vakum kürtaj tekniği ile rahim içi hiç kazınmadan ve kesici delici bir tıbbi cihaz kullanılmadan sadece negatif nasılnç verilerek çocuk alınabiliyor. Yukarıda kürtaj nasıl yapılır bahsinde anlattığım teknik aslından vakum kürtaj idi , eski sistem kazıma metodu ile yapılan kürtaj artık tarihte kaldığı için bahsetmeye gerek bile yok. Ayrıca vakum kürtaj videoları izlemek isteyebilirsiniz ama biz etik olarak buna karşıyız. İstanbul'da vakum kürtaj fiyatı yaklaşık ... tl civarından başlar.

Çocuk aldırma

Evlilik dışı veya evlilik esnasında olsun İstanbul'da istenmeyen gebelik ve çocuk aldırma ihtiyacı son derece sık rastlanır , zaten etrafınızda çoluk çocuk sahibi olmuş bayanlara bir sorsanız , hepsinin hikayesinde bir kürtaj veya halk deyimi ile çocuk aldırmak günah mı bilmecesi söz konusu olduğunu göreceksiniz. Şunu demek istiyorum , adetiniz gecikti ve gebelik testi çift çizgi çıktı ise bu gebe olduğunuzu gösterir ve panik yapmanıa gerek yok , sizin durumunuzda binlerce bayan  var , öncelikle gebeliği kürtaj ile sonlandırmak ve gebeliğe devam etmek arasında bir karar vermek gerekir.

Kürtaj ücreti

İstanbul'da kürtaj ücretleri 2019 yılı ilk aylarında ... tl seviyelerinden başlıyor ve gebelik haftasına göre azar azar artıyor , 4 haftalık bir yeni gebelikse İstanbul Avrupa yakasında ... rl civarına bebek aldırabilirken , hamilelik durumu 5 haftaya kadar uzanırsa ... tl , 6 haftayı bulursada ... lira şeklinde kürtaj fiyatı yükselcektir.

Kürtaj Ankara

Başkent Ankara'da kürtaj yapan doktorlar genelde işlek semtlerde muayenehane açmışlardır , Kızılay veya Çankaya Tunus Caddesi gibi semtlerde çocuk aldırmak için jinekolog bulabilirsiniz ,

Kürtaj Maliyeti

İstanbul'da çocuk aldırma ve kızlık zarı dikimi en popüler jinekolojik müdahalelerdir. Genel olarak kürtaj fiyatı ise semtlere göre azda olsa değişmekle beraber yaklaşık olarak ... tl seviyelerindne başlar ve gebelik haftanız ilerlemiş ise bebek aldırma maliyetinizde yükselecektir. Bu arada kürtaj maliyetinize mauayene ücreti genellikle ilave olmaz.

Kürtaj sonrası

İstanbul'da bebek aldıran birçok bayan kürtaj sonrası nelere dikkat etmeleri gerektiğini hatırlamayıp sonradan telefon açarak sorarlar. Kısaca kürtajdan sonra yaklaşık 10 gün kadar hassas bir döneminiz olacak , bu sürede dikkat etmek lazım . Kürtaj sonrası cinsel ilişki için 10 gün kadar beklemek gerekiyor , kürtajdan sonra kanama ve ağrı gibi şikayetleriniz pek  fazla olmayacak , vakum kürtajın iyi yanlarındanda biri sanırım bu , kürtaj sonrası ilk adet yaklaşık 40 gün kadar sonra kendini gösterecektir.

Kürtaj videosu

İstanbul'da ve Ankara'da kürtaj olmak isteyen bayanlar ve onların erkek arkadaşları kürtaj yapan bir doktora gitmeden önce youtube gibi video paylaşım sitelerine girerek kürtaj videosu izlemek isterler , biz tıbbi etiğe uymadığı için kürtaj videolatının kaydedilmesine ve yayınlanmasına karşıyız , zaten bu yazıda üst paragraflarda kürtaj nasıl yapılıyor geniş olarak anlattık.

Kürtaj yapan doktorlar

2019 yılında gerek Ankara , gerekse İstanbul'da kürtaj yapan doktorlar hergün aranır. Geçende bir hasta Trabzon'dan uçakla geldi ve bizde kürtaj oldu , bende Trabzonda kürtaj yapan doktor bulamadınızmı diye sordum , oda bana doktor bey kürtaj yapan en iyi doktor yazdın google'a ve size o şekilde ulaştım dedi. Gurur duydum :)

Düşük hapı

Çocuk aldırma işlemini sadece bir hap yutarak , bir kürtaj hapı Cytotec ( Misoprostol ) veya RU-486 ( Mifepristone ) satın alarak halletmek çok kolay olurdu ama maalesef bu düşük hapları sandığınıza kadar masum değil , çok tehlikeli yan etkileri olduğu için Sağlık bakanlığı tarafınca yasaklandı ve şu anda satın alamazsınız. İstanbul'da kaçak yollarla bulanlar oluyor ve bunların önemli bir kısmında parsiyel düşük meydana geldiği için rahim içinde kalan parçayı temizletmek için acilen bir jinekoloğa kürtaj olmak zorunda kalıyorlar.

Gebelik testleri

Az veya çok cinsel aktivitesi olan bir bayansanız gebelik testlerinden haberdar olsanız çok iyi olur. Ayırca adet günlerinizide takvim üzerinden takip etmenizi tavsiye ederim. Beklediğiniz adet günü hala regl olmadıysanız birkaç gün bekleyin ve bir idrarda gebelik testi yapın. Gebelik testi nasıl yapılır onuda kısaca anlatalım ; en yakın eczaneden yaklaşık 5 tl ye bir gebelik testi satın alın , bu arada gebelik testi fiyatları çok ucuz değil mi ? üzerine birkaç damla idrar damlatın , çift çizgi çıkarsa bu sizin gebe olduğunuzu gösterir.

Arnavutköy kürtaj fiyatları

Arnavutköy'ün Gaziosmanpaşadan ayrılıp başlıbaşına bir ilçe olmasından sonra birde havaalanı yapılıyor olması bölgeye sağlık hizmetlerinide getirdi , dolayısı ile Arkavutköy'de vakum kürtaj yaptıracak bir jinekolog bulmanız zor değildir. Yinede Arnavut'köyden bize yani Zeytinburnu'ndaki muayenehanemize çocuk aldırmak için gelen çok hasta olduğunu söylemek lazım. Bu arada 2019 yılı Arnavutköy'de kürtaj fiyatları yaklaşık ... tl seviyelerinden başlar.

Saç ekimi fiyatları

İstanbul'da 2019 yılı itibarı ile saç ekimi fiyatları yaklaşık olarak üç aşağı beş yukarı .... tl seviyelerinden başlayıp dökülmüş olan saç durumunuza göre yukarı dğru çıkabilir. Özellikle İstanbul'daki en iyi saç ekim merkezleri ciddi hastane bünyesinde çalışan bağlı kuruluşlar olup FUE yöntemi ile ekilen saçlara ömür boyu garanti verebilmektedirler. FUE yönteminde ise ense bölgesinden FUE motoru ile tek tek alınan saç kökleri saçsız bölgelerde önceden hazırlanmış mikro kanallara tek tek yerleştirilir. Saç ekimi sonrası ilk 1 hafta hassas dönemdir ve saç ekimi merkezinizin verdiği talimatlara göre saç yılama ve kurulama yapılabilir.

Kızlık zarı

Himen yani kızlık zarı bayanlarda vajina girişinde anatomik olarak dış ortamlardan gelebilecek bakterileri engellemek için yaratılmış bir organdır. Cinsel yaşam başlamadan önce rahmin steril ortamını korumaya katkıda bulunur. İlk cinsel ilişki ile yırtılaran kızlık zarı bozulmuş kabul edilir ve artık iyileşmez ve vajina duvarlarına doğru büzülerek vajinal kanalın ilişkiye müsait hale gelmesini sağlar. Günümüzde kızlık zarı dikimi yapılarak bekaretin geri kazanılması mümkündür ve bu işlem biden fazla defa bile yapılabilir.

Kızlık zarı çeşitleri

2019 yılı İstanbul verilerine göre hanımlarda kızlık zarı çeşitleri kişiden kişiye büyük değişimler gösterebilir ve nerdeyse her bayanda kendine özeldir. Ama genel hatları ile himen çeşitlerini sıralamak gerekirse en sık olarak ortada tek delikli kızlık zarına rastlanır , zaten esnek kızlık zarıda bu kızlık zarı modelinin bir varyasyonudur , bundan başka üzerinde birçok minik delik bulunan elek şeklinde kızlık zarı , köprü şeklinde kızlık zarı, hilal şeklinde kızlık zarı ve kızlık zarının hiç olmaması gibi durumlara rastlanabiliyor.

Kızlık zarı muayenesi nasıl yapılır ?

İstanbul'da birçok genç kız evlilik öncesi sürtünme şeklinde bir ön sevişme yaşadığında durumun biraz abartılması ve kızlık zarından birkaç damla kan gelmesi veya belirgin gibi kızlık zarı kanaması sonucu bizi arayarak kızlık zarım bozulmuşmudur diye soruyorlar , tabi bir bayanın bekaretinin bozulup bozlumadığını net olarak telefonda söylemek pek mümkün olmuyor ve bu durumda tek çare kızlık zarı muayenesi yada halk deyimi ile kızlık testi , bekaret testi yapmaktır. Peki bu kızlık zarı muayenesi nasıl yapılıyor dersiniz , aslında jinekolojideki en kolay muayene metodu diyebilirim , zira kızlık testi sadece gözle bakarak yapılır , yani kesinlikle bir müdahale veya tıbbi alet kullanımı yoktur. Dolayısı ile kızlık zarı muayenesi esnasında bozulmamış bir kızlık zarının bozulması , veya kısmen bozulmuş bir kızlık zarının dahada yırtılması söz konusu olamaz. İstanbul'da kızlık zarı muayenesi fiyatları yaklaşık olarak .... tl arasıdır.

Kızlık zarı dikimi

Himenoplasti yani kızlık zarı dikimi artık sadece islam ülkelerinde değil ABD ve batı Avrupa gibi gelişmiş tıplumlardada yaygın olarak yapılmaktadır , dolayısı ile bu operasyonu geri kalmış toplumlara maletmek yanlış olur. Özellikle facebook gibi sosyal iletişimin had safhada olduğu günümüzde insanların birbirini bulmaları ve alternatif erkek arkadaş veya kız arkadaş aynı gün içince bile sağlabilmesi yanlış yol arkadaşları işe teması kolaylaştırıyor ve daha sonra yaşanan ayrılıklardan sonra yeni kişilere geçiş yapma durumunda geçmişin izlerini tam olarak silmek ve beyaz bir sayfa açmak için kızlık zarı dikimi yani himanoplasti ameliyatı gündeme gelebiliyor. Günümüzde kızlık zarı diktirme talepleri nerdeyse kürtajla çocuk aldırma başvurularını bile sollamış durumdadır. İstanbul'da kızlık zarı diktirme fiyatları yaklaşık olarak .... tl seviyelerinden başlar.

Kızlık zarı dikimi fiyatı

İstanbul'da 2019 yılı başları için konuşmak gerekirse himenoplasti yapan yerlerde kızlık zarı dikimi fiyatı yaklaşık olarak .... tl seviyelerinden başlar ve yapılan işlemin durumuna göre artabilir. Mesela son zamanlarda çokça popüler olan kalıcı kızlık zarı dikimi ve vajina daraltma ameliyatı aynı seansta yapılırsa yaklaşık .... tl masraf çıkacaktır , yine kızlık zarı dikimi + vajina darlatma ameliyatı + labioplasti ( sarkan dudakların düzeltilmesi ) şeklinde yapılan üçlü operasyon için istanbul'da yaklaşık .... tl fiyat çıkacaktır. Ama sadece kalıcı kızlık zarı dikimi flep yöntemi veya sadece geçici kızlık zarı dikimi yaptıracaksanız .... tl ye bu işi halledebilirsiniz.

Kızlık zarı şekilleri

Birçok genç kız evlilik öncesi cinsel ilişkiye girmeksizin gerçekleştirdiği ön sevişmelerde sürtünme benzeri cinsel temaslarda bulunduğunda kızlık zarım bozulmuşmudur , kızlık zarı bozulma belirtileri nelerdir diye bize telefon açıyorlar. Bazılarıda tam birleşmeli gerçek cinsel ilişkiye giripte kızlık zarı kanaması ortaya çıkmayında acaba benim kızlık zarım hangi kızlık zarı şekillerine giriyor diye merak ediyorlar. Kızlık zarı şekiller veya kızlık zarı modeller inanılmaz çeşitlilik göstermekle beraber temel olarak dsık rastlanan birkaç çeşit kızlık zarı vardır , ortada tek delikli şekil , köprü şeklinde olan , hilal şeklinde olan , elek şeklinde kızlık zarı , ve kızlık zarının hiç olmaması , nadirende kızlık zarının tamamen kapalı olması yani himen imperforatus hastalığı.

Flep yöntemi

Kızlık zarı dikimi aslında çok eskilerden hatta 1000 yıldır yapılmakta olan bir operasyondur , ama kalıcı kızlık zarı dikimi yani flep yöntemi sadece 25 yıldır uygulanmakta olan yeni bir himenoplasti metodudur. Kalıcı kızlık zarı dikimi flep yönteminde eski kızlık zarı parçalarını birbirine dikmek yerine kızlık zarına komşu vajina duvarından ince bir flep yani muakoza tabakası kaldırılarak kızlık zarı halkasına dikilmektedir , dolayısı ile kızlık zarı yeniden oluşturulmakta ve dikişler iyileştikten sonrada full orijinal bir kızlık zarı kazanılmaktadir. Doku tipi yani histolojik olarak vajina duvarı ile kızlık zarı aynı yapıda olduğu için gerek görünüm gerekse cinsel ilişkide kan gelmesi gibi fonksiyonlar eski orijinal kızlık zarından farksızıdır. İstanbul'da flep yöntemi fiyatları yaklaşık .... tl civarından başlar.

Kalıcı kızlık zarı dikimi

İstanbul'da bekaret tamiri yaptırmak isteyenlerin nerdeyse % 90'ı kalıcı kızlık zarı dikimi şeklinde istekte bulunuyorlar. Ama zaten bende en fazla kalıcı dikimi tavsiye ediyorum. Peki kalıcı bekaret dikiminin geçici kızlık zarı dikimine ne üstünlüğü var diye soracaksınız . En önemli farkı kızlık zarını diktiren bayana cinsel ilişkiye girmek için sonsuz bir zaman veriyor olmasıdır. Yani diktir - kurtul şeklinde düşünebilirsiniz. Bu arada kalıcı kızlık zarı dikimi flep yöntemi ile yapılır. İstanbul'da kalıcı kızlık zarı dikimi fiyatı yaklaşık olarak konuşmak gerekirse .... tl ortalamalarındadır.

Geçici kızlık zarı dikimi

Eski zamanlara ait bir himenoplasti çeşididir , ama artık günümüzde flep yöntemi kalıcı kızlık zarı dikimi çok daha iyi sonuçlar verdiği için pek tercih edilmez . Gerçektende 2015 yılı için İstanbul'da geçici kızlık zarı dikimi yaptırmak yada kızlık zarını geçici olarak diktirmek isteyen bayanların kalıcı kızlık zarına oranı onda bir kadardır. Genelde herkes kalıcı dikim yaptırıp bu durumdan kurtulmayı tercih ediyorlar. Geçici kızlık zarı dikimi nasıl yapılır diye merak ediyorsanız , düz mantık , eski ve yırtılmış kızlık zarı kanatları birbirine dikiliyor diyebilirim. Ama geçici bekaret dikimi en fazla 10 gün kadar dayanır , yani 10 günden sonra kendiliğinden yırtılarak ve kanayarak bozulur. Oysa kalıcı kızlık zarı dikiminde dayanma süresi sonsuzdur. İstanbul'da geçici kızlık zarı dikimi fiyatları yaklaşık olarak .... tl civarıdır.

Kızlık zarı dikimi anlaşılır mı ?

İstanbul'da 2019 yılında sanıyorum jinekologlara ern fazla yönelitilen sorulardan biride kızlık zarı dikimi anlaşılı mı ? şeklinde olan suallerdir. Zaten himeneplasti ameliyatlarında ana felsefe kızlık zarına yırtılmadan yani kızlık zarı bozulmadna önceki doğal görünüm ve cinsel ilişkiye girilince kanama fonksiyonlarını geri kazandırmaktır. Dolayısı ile siz hiç endişe etmeyin kızlık zarının dikilmiş olduğu kesinlikle anlaşılmaz.

Kızlık zarı dikimi nasıl yapılır ?

Kızlık zarı bir şekilde kazaya uğramış veya yanlış yol arkadaşı ile birşeyler yaşamız genç kızlar sıklıkla kızlık zarı dikimi nasıl yapılır diye merak ederler ve youtube gibi video paylaşım sitelerinde kızlık zarı dikimi video izleyip bir jinekologa telefon açıp kızlık nasıl dikiliyor anlamaya çalışırlar. Ben size şu anda çok popüler olan flep yöntemi kalıcı kızlık zarı dikimini anlatayım en iyisi ; vajina girişinin lokal anestezik ilaçla uyuşturulması , kızlık zarına en yakın vajina duvarından ince bir tabaka mukoza yani flep kaldırılması ve flebin serbest ucunun kızlık zarı ringine dikilmesinden ibarettir. Kalıcı kızlık zarı dikimi yaklaşık olarak 20 günde iyileşir ve dikiş izleri silinir , artık yeni kızlık zarı her an cinsel ilişkiye hazırdır. İstanbul'da kızlık zarı dikimi fiyatları yaklaşık .... tl civarıdır.

Esnek kızlık zarı nasıl anlaşılır ?

Kızlık zarının esnek olduğu ancak bir cinsel ilişkide ortaya çıkar , tabi cinsellik öncesi böyle bir durumun olup olmadığından şüphe edipte bir jinekoloğa muayene olmadıysanız. Bayanlar arasında yaklaşık olarak %5 oranında esnek kızlık zarına rastlıyoruz. Bu durumda esnek kızlık zarı nasıl anlaşılır diye endişeli gözlerle ekrana baktığınızı görürü gibiyim. Esnek kızlık zarı aslında ortada tek delikli kızlık zarı çeşidinin abartılı bir modelidir. Yani ortadaki delik oldukça büyüktür , hatta parmağınız rahatlıkla oradan içeri girebilir. Cinsel ilişkide ise penis ortadaki deliğe hucum edince kızlık zarı ayrışır ama tam olarak yırtılmadığı için kanama ortaya çıkmaz, böylece kızlık zarınızın esnek olduğunu anlamış olursunuz. Esnek kızlık zarını normal kanayan yani cinsel ilişkide kızlık zarı kanı gelen bir kızlık zarına çevirmek için flep yöntemi kalıcı kızlık zarı dikimi yapılır.

Kızlık zarı kanı rengi

Genç kızlık özellikle İstanbul'da kızlık zarı kanının ne renk olduğunu çok merak ediyorlar , bende onlara damarlarınızda akan kanla aynı renk diyorum :) Evet aslında espri gibi ama tamamen doğru. Bir bayanın kızlık zarı kanı rengi parmağı kesilince akan kanla aynı renktir , yani açık kırmızı hafif pembemsi parlak bir renktir. Bu arada kızlık zarı kanı rengi adet kanından çok farklıdır. Adet kanı daha koyu ve içinde partiküllerden dolayı biraz pütürlüdür.

Kızlık zarı diktirenler nasıl anlaşılır ?

Normal bir vatandaşın kızlık zarı diktiren bayanı teşhis etmesi mümkün değildir , cinsel ilişki esnasında gerek erkek , gerekse kadın için yaşanan cinsel deneyim dikilmiş kızlık zarı ve orijinal kızlık zarında tamamen aynıdır , her iki durumdada penisin kızlık zarına dayanması ve daha ileri itildiğinde kızlık zarı yırtılması ve kızlık zarı kanı gelmesi durumu ortaya çıkar . Peki kızlık zarı diktirenler nasıl anlaşılır diye sorarsanız , himenoplasit ameiliyatından sonra ve cinsel ilişkiden önce bir jinekolog muayenesi yapılırsa ve jinekologda dikkatli bir doktor ise kızlık zarının önceden dikilmiş olduğunu anlayabilir , ama kızlık zarı dikimi yapılmış ve cinsel ilişkiye girilmiş ise zaten kızlı zarı parçalandığı için artık bu zarın önceden dikilip dikilmediği anlaşılmaz.

Kızlık zarı bozulmadan hamile kalınır mı ?

Genç kızlar iyi bir haber değil belki ama kızlık zarı bozlulmadan hamile kalınırmı diye soranlara ben evet cevabını veriyorum. 2019 senesi ilk ayları ve geçen onca yıldır kızlık zarı hiç bozulmamış ve gerçek bir cinsel ilişkiye bile girmemiş birçok genç bayan gördüm ve talepleri üzerine kürtaj uyguladım. Erkek sperm hücreleri kuruklu canlılar olduğu için çok hızlı haraket ederler ve rahmin içindeki yumurtanın kimyasal izini anında takibe alarak yumurta yani ovuma doğu göç etmeye başlarlar , bazen bu mesaje 15 cm ye kadar çıkabilir.

Kızlık zarı dikimi İstanbul

İstanbul Avrupa yakası ve Anadolu yakasında kızlık zarı dikimi yapan jinekologlar mümkündür, fakat özellikle kalıcı kızlık zarı dikimi flep yöntemini iyi yapan bir jinekolog , size sonuç garanti edebilecek bir kadın doğum uzmanı bulmada sıkıntı çekebilirsiniz. Aslında bekaret tamirinde en sanatsal yaklaşım kızlık zarını kalıcı olarak dikebilmek yani flep yöntemini layıkı ile gerçekleştirebilmektedir. Dikkat ederseniz telefonla arayıp kalıcı kızlık zarı dikimi sorduğunuz bazı jinekologlar size , tamam kalıcı dikiyorum ama cinsel ilişkiden birkaç gün önce kontrole gelin diyeceklerdir , aslında kontrole geldiğinizde kızlık zarınızı geçici dikime çevirerek önceden kızlık zarı diktirmiş olmanızı anlamsız hale getirecek olabilir :) Herneyse nerdeyse 25 yıldır kalıcı kızlık zarı flep yöntemi yapıyorum . Bu arada İstanbul'da kızlık zarı dikimi fiyatları yaklaşık .... tl den başlamaktadır.

Kızlık zarı dikimi Ankara

2019 senesi için konuşmak gerekirse Ankara'da kızlık zarı diken doktorlar genellikle Çankaya Tunus caddesi , Yenimahalle ve Kızılay gibi merkezi yerlerde konumlanmışlarıdır. Özellikle eskiden beri yaygın olan ve uygulaması çok daha basit olan geçici kızlık zarı dikimi konusunda Ankara'da size hizmet verecek daha fazla jinekolog bulabilirsiniz ama özellikle daha komplex olan ve uygulamda daha fazal sanatsal yaklaşımlar ve ince ayarlar gerektiren flep yöntemi kalıcı kızlık zarı dikimi yapan doktor çok daha nadir bulunur.

Vajina daraltma ameliyatı fiyatları

İstanbul'da vajina daraltma ameliyatları öteden beri sıklıkla yapılmaktadır , özellikle vajinal yolla doğum yapmış bayanlarda ortaya çıkan vajina genişlemesi durumlarında devam eden cinsel hayat içinde ilişkiden zevk almama ve orgazm olamama gibi sorular ortaya çıkacağından vajina daraltma ameliyatı ile vajina hiç ilişkiye girmemiş bir genç kız ölçülerinde daraltılabilir. Son zamanlarda ise kalıcı kızlık zarı dikimi ile aynı seansta vajina daraltma ameliyatıda yapılıp sonrasında girilecek cinsel ilişkide kızlık zarı kanaması ve takip eden cinsel deneyimlerde çok daha dar bir vajina ile cinsel mutluluğun arttırılması hedeflenmektedir. İstanbul'da 2019 yılı vajina daraltma ameliyatı fiyatları yaklaşık olarak .... tl seviyelerinden başlamaktadır.

Adana'da kızlık zarı dikimi

Çukurova'nın gözbebeğinde kızlık zarı dikimi Adana'da az sayıda jinekolog tarafınca yapılıyor , özellikle geçici kızlık zarı dikimine göre daha sıradışı olan flep yöntemi kalıcı kızlık zarı dikimi yaptırmak için Adanadan birçok hastamız İstanbul'a bize geliyor ve kızlık zarı dikimini yaptırarak yine uçakla geri dönüyorlar. 2019 yılında Adana'da kızlık zarı dikimi fiyatları yaklaşık olarak .... tl seviyelerinden başlar.

FUE yöntemi saç ekimi 

İstanbul'da 2019 yılında FUE yöntemi saç ekimi fiyatı yaklaşık olarak .... tl taban seviyelerinden başlar ve yapılacak seans sayısına göre bu saç ekim ücretleri değişebilir. Şu anda dünya üzerinde ne iyi saç ekim metodu olan FUE yönteminde ensedeki yoğun saçlı bölgeden tek tek alınan saç folikülleri başın ekim yapılacak bölgesinde hazırlanmış olan mikro kanallara yerleştirilir. Saç ekimi sonrası bir süre saç yıkama ve kurulama gibi işlemler saç ekimi merkezinin talimatlarına uygun olarak yapılır.

Bu blogdaki popüler yayınlar

Vakumlu kürtaj kadınlar kulübü

Vakum kürtaj nasıl yapılır ?