Kürtaj

Kürtaj
Kürtaj sadece İstanbul'da 2015 yılı ve öncesi için tüm dünyada gebelik sonladırmak yani çocuk aldırma amacı yüklenmiş latince bir kelimedir. Bize gelen sorular arasındada kürtaj , kızlık zarı dikiminden sonra en fazal volüm tutan konudur, kürtaj nasıl yapılır , kürtaj fiyatları kaç paradır , kürtaj sonrası cinsel ilişki kaç gün sonra olmalıdır , kürtadan sonra ilk adet ne zaman görülür , vakum kürtaj nedir , kızlık zarı çeşitleri nelerdir , kızlık zarının bozulduğu nasıl anlaşılır , kızlık zarı dikimi fiyatı kaçadır , kızlık zarı diktirenlerin yorumları nedir , kızlık zarı dikimi anlaşılır mı , esnek kızlık zarı nedir , flep yöntemi himenoplasti nasıl yapılır , geçici kızlık zarı dikimi ücreti nedir , vajina daraltma ameliyatı fiyatları kaç paradır ? gibi birçok sual geliyor. İsterseniz küçük paragraflar ahlinede konularımızdan bahsedelim. Jinekolog Dr. Turgay Karakaya anlatıyor.

WhatsApp= 0532 221 3007  www.facebook.com/kurtajfiyatlari     www.twitter.com/jinekologdr

Kürtaj nedir ?

İstanbul'da 2015 yılında gebelik sonlandırma anlamında kullanılan ama alakası olmayanlarca pek bilinmeyen kürtaj nedir diye soranlar oluyor ve bizde açıklamasını veya tanımlamasını yapıyoruz. Latince kazımak anlamına gelen ama artık günümüzde vakum kürtaj çıktıktan sonra rafa kaldırılına kazıma kürtaj tekniğini temsil eden bir kelime omaya devam etmektedir , hatta vakumla yapılan gebelik sonlandırmada kazıma yapılmamasına rağmen geleneksel olarak işleme vakum kürtaj denmektedir .

Kürtaj fiyatları

Maddiyat yani kürtaj maliyetleri sanıyorum istenmeyen gebeliğie yakalanan çiftlerde ilk akla gelen hususu olmaya devam ediyor , gebelik testi yaptınız ve çift çizgi çıktı , ilk olarak nu durumu müstakbel babaya söylersiniz , oda eyvah hazırlıksız yakalandık , kürtaj fiyatları kaç pardır kimbilir diye heyecan yapar. Ayrıca istenmeyen gebeliklerin büyük çoğunluğu henüz evli olmayan hatta öğrenci insanlar arasında olur , buda mali imkanları daraltır. Neyse İstanbul'da 2015 yılında gerek Avrupa yakasında , gerekse Anadolu yakasında kürtaj fiyatları üç aşağı beş yukarı ... tl civarından başlayarak hamilelik haftasına göre azar azar artar.

Kürtaj nasıl yapılır ?

İstenmeyen gebelik durumu olupta İstanbul'da çocuk aldırmak isteyenler öncelikle kürtaj nasıl yapılır diye merak ederler ve youtube'u açarak kürtaj videosu seyretmeye çalışırlar. Biz tıbbi etik olarak kürtaj videosu çekip yayınlanmasına karşıyız , ama merak etmeyin kürtajın nasıl yapıldığını zaten anlatıyoruz bakın ; şu anda dünyada en güvenli bebek aldırma metodu olan vakum kürtajda ana prensip rahim içine dokunmadan negatif basınç ile gebelik kesesinin dışarı alınmasıdır. Yani sırası ile rahim girişinin lokal anastezikle uyuşturulması , hegar bujisi ile collum dilatasyonu , karmen kanülünün collum uteriye yerleştirilmesi ve negatif basınça gebelik kesesinin dışarı alınması , hepsi toplam 10 dakika sürüyor. Tabi kürtajdan hemen sonra bir ultrason daha yaparak rahim içinde parça kalmadığından emin olmak lazım.

Kürtaj uzmanı

İstanbul'da 2015 yılında plan dışı gebelik durumu olanlar sıklıkla kürtaj yapan en iyi doktor arayışına girerler , aslında onlara lazım olan hiç sorun olmadan gebelik sonlandıracakları bir kürtaj uzmanına denk gelmektir. Aslında bir kürtaj uzmanı jinekoloğun dikkat etmesi gereken en önemli konu kürtaj sonrası rahim içinde parça kalmadığından emin olmaktır ve o yizden herzaman bebek alındıktan sonra hastayı yeniden ultrasona sokup tam olarak temizlendiğinden emin oluruz.

Kürtaj İstanbul

2015 senesi için İstanbul kürtaj konusunda sadece Avrupa yakası ve Anadolu yakasında yaşayanlar için değil uzak veya yakın bir çok il için bir kürtaj merkezi haline gelmiştir. Zira bize Trabzon'dan kürtaj için , Adana'dan çocuk aldırmak için birçok hasta geliyor. Ayrıca periferik illerde çalışmakta olan kadın doğum uzmanlarıda kürtaj fiyatlarını belirlerken İstanbul'da kürtaj yapan doktorların uyguladıkları çocuk aldırma ücret listesine yakın fiyatları uyguluyorlar. İstanbul'da kürtaj fiyatları yaklaşık ... tl civarından başlar .

Vakum kürtaj

İstenmeyen gebeliklerden kurtulmak sanıyorum hiç bu kadar kolay olmamıştı , zira vakum kürtaj tekniği ile rahim içi hiç kazınmadan ve kesici delici bir tıbbi cihaz kullanılmadan sadece negatif nasılnç verilerek çocuk alınabiliyor. Yukarıda kürtaj nasıl yapılır bahsinde anlattığım teknik aslından vakum kürtaj idi , eski sistem kazıma metodu ile yapılan kürtaj artık tarihte kaldığı için bahsetmeye gerek bile yok. Ayrıca vakum kürtaj videoları izlemek isteyebilirsiniz ama biz etik olarak buna karşıyız. İstanbul'da vakum kürtaj fiyatı yaklaşık ... tl civarından başlar.

Çocuk aldırma

Evlilik dışı veya evlilik esnasında olsun İstanbul'da istenmeyen gebelik ve çocuk aldırma ihtiyacı son derece sık rastlanır , zaten etrafınızda çoluk çocuk sahibi olmuş bayanlara bir sorsanız , hepsinin hikayesinde bir kürtaj veya halk deyimi ile çocuk aldırmak günah mı bilmecesi söz konusu olduğunu göreceksiniz. Şunu demek istiyorum , adetiniz gecikti ve gebelik testi çift çizgi çıktı ise bu gebe olduğunuzu gösterir ve panik yapmanıa gerek yok , sizin durumunuzda binlerce bayan  var , öncelikle gebeliği kürtaj ile sonlandırmak ve gebeliğe devam etmek arasında bir karar vermek gerekir.

Kürtaj ücreti

İstanbul'da kürtaj ücretleri 2015 yılı ilk aylarında ... tl seviyelerinden başlıyor ve gebelik haftasına göre azar azar artıyor , 4 haftalık bir yeni gebelikse İstanbul Avrupa yakasında ... rl civarına bebek aldırabilirken , hamilelik durumu 5 haftaya kadar uzanırsa ... tl , 6 haftayı bulursada ... lira şeklinde kürtaj fiyatı yükselcektir.

Kürtaj Ankara

Başkent Ankara'da kürtaj yapan doktorlar genelde işlek semtlerde muayenehane açmışlardır , Kızılay veya Çankaya Tunus Caddesi gibi semtlerde çocuk aldırmak için jinekolog bulabilirsiniz ,

Kürtaj Maliyeti

İstanbul'da çocuk aldırma ve kızlık zarı dikimi en popüler jinekolojik müdahalelerdir. Genel olarak kürtaj fiyatı ise semtlere göre azda olsa değişmekle beraber yaklaşık olarak ... tl seviyelerindne başlar ve gebelik haftanız ilerlemiş ise bebek aldırma maliyetinizde yükselecektir. Bu arada kürtaj maliyetinize mauayene ücreti genellikle ilave olmaz.

Kürtaj sonrası

İstanbul'da bebek aldıran birçok bayan kürtaj sonrası nelere dikkat etmeleri gerektiğini hatırlamayıp sonradan telefon açarak sorarlar. Kısaca kürtajdan sonra yaklaşık 10 gün kadar hassas bir döneminiz olacak , bu sürede dikkat etmek lazım . Kürtaj sonrası cinsel ilişki için 10 gün kadar beklemek gerekiyor , kürtajdan sonra kanama ve ağrı gibi şikayetleriniz pek  fazla olmayacak , vakum kürtajın iyi yanlarındanda biri sanırım bu , kürtaj sonrası ilk adet yaklaşık 40 gün kadar sonra kendini gösterecektir.

Kürtaj videosu

İstanbul'da ve Ankara'da kürtaj olmak isteyen bayanlar ve onların erkek arkadaşları kürtaj yapan bir doktora gitmeden önce youtube gibi video paylaşım sitelerine girerek kürtaj videosu izlemek isterler , biz tıbbi etiğe uymadığı için kürtaj videolatının kaydedilmesine ve yayınlanmasına karşıyız , zaten bu yazıda üst paragraflarda kürtaj nasıl yapılıyor geniş olarak anlattık.

Kürtaj yapan doktorlar

2015 yılında gerek Ankara , gerekse İstanbul'da kürtaj yapan doktorlar hergün aranır. Geçende bir hasta Trabzon'dan uçakla geldi ve bizde kürtaj oldu , bende Trabzonda kürtaj yapan doktor bulamadınızmı diye sordum , oda bana doktor bey kürtaj yapan en iyi doktor yazdın google'a ve size o şekilde ulaştım dedi. Gurur duydum :)

Düşük hapı

Çocuk aldırma işlemini sadece bir hap yutarak , bir kürtaj hapı Cytotec ( Misoprostol ) veya RU-486 ( Mifepristone ) satın alarak halletmek çok kolay olurdu ama maalesef bu düşük hapları sandığınıza kadar masum değil , çok tehlikeli yan etkileri olduğu için Sağlık bakanlığı tarafınca yasaklandı ve şu anda satın alamazsınız. İstanbul'da kaçak yollarla bulanlar oluyor ve bunların önemli bir kısmında parsiyel düşük meydana geldiği için rahim içinde kalan parçayı temizletmek için acilen bir jinekoloğa kürtaj olmak zorunda kalıyorlar.

Gebelik testleri

Az veya çok cinsel aktivitesi olan bir bayansanız gebelik testlerinden haberdar olsanız çok iyi olur. Ayırca adet günlerinizide takvim üzerinden takip etmenizi tavsiye ederim. Beklediğiniz adet günü hala regl olmadıysanız birkaç gün bekleyin ve bir idrarda gebelik testi yapın. Gebelik testi nasıl yapılır onuda kısaca anlatalım ; en yakın eczaneden yaklaşık 5 tl ye bir gebelik testi satın alın , bu arada gebelik testi fiyatları çok ucuz değil mi ? üzerine birkaç damla idrar damlatın , çift çizgi çıkarsa bu sizin gebe olduğunuzu gösterir.

Arnavutköy kürtaj fiyatları

Arnavutköy'ün Gaziosmanpaşadan ayrılıp başlıbaşına bir ilçe olmasından sonra birde havaalanı yapılıyor olması bölgeye sağlık hizmetlerinide getirdi , dolayısı ile Arkavutköy'de vakum kürtaj yaptıracak bir jinekolog bulmanız zor değildir. Yinede Arnavut'köyden bize yani Zeytinburnu'ndaki muayenehanemize çocuk aldırmak için gelen çok hasta olduğunu söylemek lazım. Bu arada 2015 yılı Arnavutköy'de kürtaj fiyatları yaklaşık ... tl seviyelerinden başlar.

Saç ekimi fiyatları

İstanbul'da 2015 yılı itibarı ile saç ekimi fiyatları yaklaşık olarak üç aşağı beş yukarı .... tl seviyelerinden başlayıp dökülmüş olan saç durumunuza göre yukarı dğru çıkabilir. Özellikle İstanbul'daki en iyi saç ekim merkezleri ciddi hastane bünyesinde çalışan bağlı kuruluşlar olup FUE yöntemi ile ekilen saçlara ömür boyu garanti verebilmektedirler. FUE yönteminde ise ense bölgesinden FUE motoru ile tek tek alınan saç kökleri saçsız bölgelerde önceden hazırlanmış mikro kanallara tek tek yerleştirilir. Saç ekimi sonrası ilk 1 hafta hassas dönemdir ve saç ekimi merkezinizin verdiği talimatlara göre saç yılama ve kurulama yapılabilir.

Kızlık zarı

Himen yani kızlık zarı bayanlarda vajina girişinde anatomik olarak dış ortamlardan gelebilecek bakterileri engellemek için yaratılmış bir organdır. Cinsel yaşam başlamadan önce rahmin steril ortamını korumaya katkıda bulunur. İlk cinsel ilişki ile yırtılaran kızlık zarı bozulmuş kabul edilir ve artık iyileşmez ve vajina duvarlarına doğru büzülerek vajinal kanalın ilişkiye müsait hale gelmesini sağlar. Günümüzde kızlık zarı dikimi yapılarak bekaretin geri kazanılması mümkündür ve bu işlem biden fazla defa bile yapılabilir.

Kızlık zarı çeşitleri

2015 yılı İstanbul verilerine göre hanımlarda kızlık zarı çeşitleri kişiden kişiye büyük değişimler gösterebilir ve nerdeyse her bayanda kendine özeldir. Ama genel hatları ile himen çeşitlerini sıralamak gerekirse en sık olarak ortada tek delikli kızlık zarına rastlanır , zaten esnek kızlık zarıda bu kızlık zarı modelinin bir varyasyonudur , bundan başka üzerinde birçok minik delik bulunan elek şeklinde kızlık zarı , köprü şeklinde kızlık zarı, hilal şeklinde kızlık zarı ve kızlık zarının hiç olmaması gibi durumlara rastlanabiliyor.

Kızlık zarı muayenesi nasıl yapılır ?

İstanbul'da birçok genç kız evlilik öncesi sürtünme şeklinde bir ön sevişme yaşadığında durumun biraz abartılması ve kızlık zarından birkaç damla kan gelmesi veya belirgin gibi kızlık zarı kanaması sonucu bizi arayarak kızlık zarım bozulmuşmudur diye soruyorlar , tabi bir bayanın bekaretinin bozulup bozlumadığını net olarak telefonda söylemek pek mümkün olmuyor ve bu durumda tek çare kızlık zarı muayenesi yada halk deyimi ile kızlık testi , bekaret testi yapmaktır. Peki bu kızlık zarı muayenesi nasıl yapılıyor dersiniz , aslında jinekolojideki en kolay muayene metodu diyebilirim , zira kızlık testi sadece gözle bakarak yapılır , yani kesinlikle bir müdahale veya tıbbi alet kullanımı yoktur. Dolayısı ile kızlık zarı muayenesi esnasında bozulmamış bir kızlık zarının bozulması , veya kısmen bozulmuş bir kızlık zarının dahada yırtılması söz konusu olamaz. İstanbul'da kızlık zarı muayenesi fiyatları yaklaşık olarak .... tl arasıdır.

Kızlık zarı dikimi

Himenoplasti yani kızlık zarı dikimi artık sadece islam ülkelerinde değil ABD ve batı Avrupa gibi gelişmiş tıplumlardada yaygın olarak yapılmaktadır , dolayısı ile bu operasyonu geri kalmış toplumlara maletmek yanlış olur. Özellikle facebook gibi sosyal iletişimin had safhada olduğu günümüzde insanların birbirini bulmaları ve alternatif erkek arkadaş veya kız arkadaş aynı gün içince bile sağlabilmesi yanlış yol arkadaşları işe teması kolaylaştırıyor ve daha sonra yaşanan ayrılıklardan sonra yeni kişilere geçiş yapma durumunda geçmişin izlerini tam olarak silmek ve beyaz bir sayfa açmak için kızlık zarı dikimi yani himanoplasti ameliyatı gündeme gelebiliyor. Günümüzde kızlık zarı diktirme talepleri nerdeyse kürtajla çocuk aldırma başvurularını bile sollamış durumdadır. İstanbul'da kızlık zarı diktirme fiyatları yaklaşık olarak .... tl seviyelerinden başlar.

Kızlık zarı dikimi fiyatı

İstanbul'da 2015 yılı başları için konuşmak gerekirse himenoplasti yapan yerlerde kızlık zarı dikimi fiyatı yaklaşık olarak .... tl seviyelerinden başlar ve yapılan işlemin durumuna göre artabilir. Mesela son zamanlarda çokça popüler olan kalıcı kızlık zarı dikimi ve vajina daraltma ameliyatı aynı seansta yapılırsa yaklaşık .... tl masraf çıkacaktır , yine kızlık zarı dikimi + vajina darlatma ameliyatı + labioplasti ( sarkan dudakların düzeltilmesi ) şeklinde yapılan üçlü operasyon için istanbul'da yaklaşık .... tl fiyat çıkacaktır. Ama sadece kalıcı kızlık zarı dikimi flep yöntemi veya sadece geçici kızlık zarı dikimi yaptıracaksanız .... tl ye bu işi halledebilirsiniz.

Kızlık zarı şekilleri

Birçok genç kız evlilik öncesi cinsel ilişkiye girmeksizin gerçekleştirdiği ön sevişmelerde sürtünme benzeri cinsel temaslarda bulunduğunda kızlık zarım bozulmuşmudur , kızlık zarı bozulma belirtileri nelerdir diye bize telefon açıyorlar. Bazılarıda tam birleşmeli gerçek cinsel ilişkiye giripte kızlık zarı kanaması ortaya çıkmayında acaba benim kızlık zarım hangi kızlık zarı şekillerine giriyor diye merak ediyorlar. Kızlık zarı şekiller veya kızlık zarı modeller inanılmaz çeşitlilik göstermekle beraber temel olarak dsık rastlanan birkaç çeşit kızlık zarı vardır , ortada tek delikli şekil , köprü şeklinde olan , hilal şeklinde olan , elek şeklinde kızlık zarı , ve kızlık zarının hiç olmaması , nadirende kızlık zarının tamamen kapalı olması yani himen imperforatus hastalığı.

Flep yöntemi

Kızlık zarı dikimi aslında çok eskilerden hatta 1000 yıldır yapılmakta olan bir operasyondur , ama kalıcı kızlık zarı dikimi yani flep yöntemi sadece 25 yıldır uygulanmakta olan yeni bir himenoplasti metodudur. Kalıcı kızlık zarı dikimi flep yönteminde eski kızlık zarı parçalarını birbirine dikmek yerine kızlık zarına komşu vajina duvarından ince bir flep yani muakoza tabakası kaldırılarak kızlık zarı halkasına dikilmektedir , dolayısı ile kızlık zarı yeniden oluşturulmakta ve dikişler iyileştikten sonrada full orijinal bir kızlık zarı kazanılmaktadir. Doku tipi yani histolojik olarak vajina duvarı ile kızlık zarı aynı yapıda olduğu için gerek görünüm gerekse cinsel ilişkide kan gelmesi gibi fonksiyonlar eski orijinal kızlık zarından farksızıdır. İstanbul'da flep yöntemi fiyatları yaklaşık .... tl civarından başlar.

Kalıcı kızlık zarı dikimi

İstanbul'da bekaret tamiri yaptırmak isteyenlerin nerdeyse % 90'ı kalıcı kızlık zarı dikimi şeklinde istekte bulunuyorlar. Ama zaten bende en fazla kalıcı dikimi tavsiye ediyorum. Peki kalıcı bekaret dikiminin geçici kızlık zarı dikimine ne üstünlüğü var diye soracaksınız . En önemli farkı kızlık zarını diktiren bayana cinsel ilişkiye girmek için sonsuz bir zaman veriyor olmasıdır. Yani diktir - kurtul şeklinde düşünebilirsiniz. Bu arada kalıcı kızlık zarı dikimi flep yöntemi ile yapılır. İstanbul'da kalıcı kızlık zarı dikimi fiyatı yaklaşık olarak konuşmak gerekirse .... tl ortalamalarındadır.

Geçici kızlık zarı dikimi

Eski zamanlara ait bir himenoplasti çeşididir , ama artık günümüzde flep yöntemi kalıcı kızlık zarı dikimi çok daha iyi sonuçlar verdiği için pek tercih edilmez . Gerçektende 2015 yılı için İstanbul'da geçici kızlık zarı dikimi yaptırmak yada kızlık zarını geçici olarak diktirmek isteyen bayanların kalıcı kızlık zarına oranı onda bir kadardır. Genelde herkes kalıcı dikim yaptırıp bu durumdan kurtulmayı tercih ediyorlar. Geçici kızlık zarı dikimi nasıl yapılır diye merak ediyorsanız , düz mantık , eski ve yırtılmış kızlık zarı kanatları birbirine dikiliyor diyebilirim. Ama geçici bekaret dikimi en fazla 10 gün kadar dayanır , yani 10 günden sonra kendiliğinden yırtılarak ve kanayarak bozulur. Oysa kalıcı kızlık zarı dikiminde dayanma süresi sonsuzdur. İstanbul'da geçici kızlık zarı dikimi fiyatları yaklaşık olarak .... tl civarıdır.

Kızlık zarı dikimi anlaşılır mı ?

İstanbul'da 2015 yılında sanıyorum jinekologlara ern fazla yönelitilen sorulardan biride kızlık zarı dikimi anlaşılı mı ? şeklinde olan suallerdir. Zaten himeneplasti ameliyatlarında ana felsefe kızlık zarına yırtılmadan yani kızlık zarı bozulmadna önceki doğal görünüm ve cinsel ilişkiye girilince kanama fonksiyonlarını geri kazandırmaktır. Dolayısı ile siz hiç endişe etmeyin kızlık zarının dikilmiş olduğu kesinlikle anlaşılmaz.

Kızlık zarı dikimi nasıl yapılır ?

Kızlık zarı bir şekilde kazaya uğramış veya yanlış yol arkadaşı ile birşeyler yaşamız genç kızlar sıklıkla kızlık zarı dikimi nasıl yapılır diye merak ederler ve youtube gibi video paylaşım sitelerinde kızlık zarı dikimi video izleyip bir jinekologa telefon açıp kızlık nasıl dikiliyor anlamaya çalışırlar. Ben size şu anda çok popüler olan flep yöntemi kalıcı kızlık zarı dikimini anlatayım en iyisi ; vajina girişinin lokal anestezik ilaçla uyuşturulması , kızlık zarına en yakın vajina duvarından ince bir tabaka mukoza yani flep kaldırılması ve flebin serbest ucunun kızlık zarı ringine dikilmesinden ibarettir. Kalıcı kızlık zarı dikimi yaklaşık olarak 20 günde iyileşir ve dikiş izleri silinir , artık yeni kızlık zarı her an cinsel ilişkiye hazırdır. İstanbul'da kızlık zarı dikimi fiyatları yaklaşık .... tl civarıdır.

Esnek kızlık zarı nasıl anlaşılır ?

Kızlık zarının esnek olduğu ancak bir cinsel ilişkide ortaya çıkar , tabi cinsellik öncesi böyle bir durumun olup olmadığından şüphe edipte bir jinekoloğa muayene olmadıysanız. Bayanlar arasında yaklaşık olarak %5 oranında esnek kızlık zarına rastlıyoruz. Bu durumda esnek kızlık zarı nasıl anlaşılır diye endişeli gözlerle ekrana baktığınızı görürü gibiyim. Esnek kızlık zarı aslında ortada tek delikli kızlık zarı çeşidinin abartılı bir modelidir. Yani ortadaki delik oldukça büyüktür , hatta parmağınız rahatlıkla oradan içeri girebilir. Cinsel ilişkide ise penis ortadaki deliğe hucum edince kızlık zarı ayrışır ama tam olarak yırtılmadığı için kanama ortaya çıkmaz, böylece kızlık zarınızın esnek olduğunu anlamış olursunuz. Esnek kızlık zarını normal kanayan yani cinsel ilişkide kızlık zarı kanı gelen bir kızlık zarına çevirmek için flep yöntemi kalıcı kızlık zarı dikimi yapılır.

Kızlık zarı kanı rengi

Genç kızlır özellikle İstanbul'da kızlık zarı kanının ne renk olduğunu çok merak ediyorlar , bende onlara damarlarınızda akan kanla aynı renk diyorum :) Evet aslında espri gibi ama tamamen doğru. Bir bayanın kızlık zarı kanı rengi parmağı kesilince akan kanla aynı renktir , yani açık kırmızı hafif pembemsi parlak bir renktir. Bu arada kızlık zarı kanı rengi adet kanından çok farklıdır. Adet kanı daha koyu ve içinde partiküllerden dolayı biraz pütürlüdür.

Kızlık zarı diktirenler nasıl anlaşılır ?

Normal bir vatandaşın kızlık zarı diktiren bayanı teşhis etmesi mümkün değildir , cinsel ilişki esnasında gerek erkek , gerekse kadın için yaşanan cinsel deneyim dikilmiş kızlık zarı ve orijinal kızlık zarında tamamen aynıdır , her iki durumdada penisin kızlık zarına dayanması ve daha ileri itildiğinde kızlık zarı yırtılması ve kızlık zarı kanı gelmesi durumu ortaya çıkar . Peki kızlık zarı diktirenler nasıl anlaşılır diye sorarsanız , himenoplasit ameiliyatından sonra ve cinsel ilişkiden önce bir jinekolog muayenesi yapılırsa ve jinekologda dikkatli bir doktor ise kızlık zarının önceden dikilmiş olduğunu anlayabilir , ama kızlık zarı dikimi yapılmış ve cinsel ilişkiye girilmiş ise zaten kızlı zarı parçalandığı için artık bu zarın önceden dikilip dikilmediği anlaşılmaz.

Kızlık zarı bozulmadan hamile kalınır mı ?

Genç kızlar iyi bir haber değil belki ama kızlık zarı bozlulmadan hamile kalınırmı diye soranlara ben evet cevabını veriyorum. 2015 senesi ilk ayları ve geçen onca yıldır kızlık zarı hiç bozulmamış ve gerçek bir cinsel ilişkiye bile girmemiş birçok genç bayan gördüm ve talepleri üzerine kürtaj uyguladım. Erkek sperm hücreleri kuruklu canlılar olduğu için çok hızlı haraket ederler ve rahmin içindeki yumurtanın kimyasal izini anında takibe alarak yumurta yani ovuma doğu göç etmeye başlarlar , bazen bu mesaje 15 cm ye kadar çıkabilir.

Kızlık zarı dikimi İstanbul

İstanbul Avrupa yakası ve Anadolu yakasında kızlık zarı dikimi yapan jinekologlar mümkündür, fakat özellikle kalıcı kızlık zarı dikimi flep yöntemini iyi yapan bir jinekolog , size sonuç garanti edebilecek bir kadın doğum uzmanı bulmada sıkıntı çekebilirsiniz. Aslında bekaret tamirinde en sanatsal yaklaşım kızlık zarını kalıcı olarak dikebilmek yani flep yöntemini layıkı ile gerçekleştirebilmektedir. Dikkat ederseniz telefonla arayıp kalıcı kızlık zarı dikimi sorduğunuz bazı jinekologlar size , tamam kalıcı dikiyorum ama cinsel ilişkiden birkaç gün önce kontrole gelin diyeceklerdir , aslında kontrole geldiğinizde kızlık zarınızı geçici dikime çevirerek önceden kızlık zarı diktirmiş olmanızı anlamsız hale getirecek olabilir :) Herneyse nerdeyse 25 yıldır kalıcı kızlık zarı flep yöntemi yapıyorum . Bu arada İstanbul'da kızlık zarı dikimi fiyatları yaklaşık .... tl den başlamaktadır.

Kızlık zarı dikimi Ankara

2015 senesi için konuşmak gerekirse Ankara'da kızlık zarı diken doktorlar genellikle Çankaya Tunus caddesi , Yenimahalle ve Kızılay gibi merkezi yerlerde konumlanmışlarıdır. Özellikle eskiden beri yaygın olan ve uygulaması çok daha basit olan geçici kızlık zarı dikimi konusunda Ankara'da size hizmet verecek daha fazla jinekolog bulabilirsiniz ama özellikle daha komplex olan ve uygulamda daha fazal sanatsal yaklaşımlar ve ince ayarlar gerektiren flep yöntemi kalıcı kızlık zarı dikimi yapan doktor çok daha nadir bulunur.

Vajina daraltma ameliyatı fiyatları

İstanbul'da vajina daraltma ameliyatları öteden beri sıklıkla yapılmaktadır , özellikle vajinal yolla doğum yapmış bayanlarda ortaya çıkan vajina genişlemesi durumlarında devam eden cinsel hayat içinde ilişkiden zevk almama ve orgazm olamama gibi sorular ortaya çıkacağından vajina daraltma ameliyatı ile vajina hiç ilişkiye girmemiş bir genç kız ölçülerinde daraltılabilir. Son zamanlarda ise kalıcı kızlık zarı dikimi ile aynı seansta vajina daraltma ameliyatıda yapılıp sonrasında girilecek cinsel ilişkide kızlık zarı kanaması ve takip eden cinsel deneyimlerde çok daha dar bir vajina ile cinsel mutluluğun arttırılması hedeflenmektedir. İstanbul'da 2015 yılı vajina daraltma ameliyatı fiyatları yaklaşık olarak .... tl seviyelerinden başlamaktadır.

Adana'da kızlık zarı dikimi

Çukurova'nın gözbebeğinde kızlık zarı dikimi Adana'da az sayıda jinekolog tarafınca yapılıyor , özellikle geçici kızlık zarı dikimine göre daha sıradışı olan flep yöntemi kalıcı kızlık zarı dikimi yaptırmak için Adanadan birçok hastamız İstanbul'a bize geliyor ve kızlık zarı dikimini yaptırarak yine uçakla geri dönüyorlar. 2015 yılında Adana'da kızlık zarı dikimi fiyatları yaklaşık olarak .... tl seviyelerinden başlar.

FUE yöntemi saç ekimi 

İstanbul'da 2015 yılında FUE yöntemi saç ekimi fiyatı yaklaşık olarak .... tl taban seviyelerinden başlar ve yapılacak seans sayısına göre bu saç ekim ücretleri değişebilir. Şu anda dünya üzerinde ne iyi saç ekim metodu olan FUE yönteminde ensedeki yoğun saçlı bölgeden tek tek alınan saç folikülleri başın ekim yapılacak bölgesinde hazırlanmış olan mikro kanallara yerleştirilir. Saç ekimi sonrası bir süre saç yıkama ve kurulama gibi işlemler saç ekimi merkezinin talimatlarına uygun olarak yapılır.


Jinekolog Op. Dr. Turgay Karakaya
Kadın hastalıkları ve doğum uzmanı
0212 227 5519
0532 221 3007
0542 215 7274
Mezuniyet Cerrahpaşa tıp fak 1983

Yorumlar

 1. 2 Aralık 22:46 - Mersin Vakum Kürtaj Sorar: İyi akşamlar Turgay bey bu saatte rahatsız ediyorum kusura bakmayın
  2 Aralık 22:46 - Op. Dr. Turgay Karakaya: Rica ederim
  2 Aralık 22:46 - Mersin Vakum Kürtaj Sorar: Bişey sorabilirmiyim
  2 Aralık 22:47 - Op. Dr. Turgay Karakaya: Tabi
  2 Aralık 22:47 - Mersin Vakum Kürtaj Sorar: Hangi sehirdesiniz acaba
  2 Aralık 22:47 - Mersin Vakum Kürtaj Sorar: Numaranızı internetten buldu
  2 Aralık 22:48 - Mersin Vakum Kürtaj Sorar: Kurtaj olmak istiyorumda
  2 Aralık 22:48 - Mersin Vakum Kürtaj Sorar: Ordamisiniz
  2 Aralık 22:49 - Op. Dr. Turgay Karakaya: İst
  2 Aralık 22:49 - Mersin Vakum Kürtaj Sorar: Anladim ben Mersin diye yazdimda adınız çıktı
  2 Aralık 22:50 - Mersin Vakum Kürtaj Sorar: Peki kurtaj ucretleri ne kadar bilgi verirseniz çok sevinirim
  2 Aralık 22:51 - Op. Dr. Turgay Karakaya: tl den başlar
  2 Aralık 22:51 - Mersin Vakum Kürtaj Sorar: Anladım çok teşekkür ederim
  2 Aralık 22:51 - Mersin Vakum Kürtaj Sorar: İyi geceler
  2 Aralık 22:54 - Op. Dr. Turgay Karakaya: Sizede

  YanıtlaSil
 2. merhaba , zevk suyundada sperm bulunur ve gebe kalma ihtimali her zaman vardır , adet günü gecikmesi 5 gün olunca idrarda gebelik testi yapınız.

  YanıtlaSil
 3. Çocuk Aldırma Yasası: Kurtaj fiyatınız ne
  15 Aralık 23:14 - Bakırköy Çocuk Aldırma Yasası: ?
  15 Aralık 23:18 - Op. Dr. Turgay Karakaya: A- KIZLIK ZARI DİKİMİ VE VAJİNAL ESTETİK

  1- Kalıcı Kızlık zarı dikimi flep yöntemi istanbul'da : 1500tl ( hayat boyu dayanır, dikiş izi kalmaz , kesinlikle anlaşılmaz ) Ameliyat 25 dakika sürer , lokal anestezi ile ağrı ve acı çekilmez, dikim sonrası aynı gün iş hayatınıza geri dönebilirsiniz.

  2- Kalıcı Kızlık zarı dikimi ÇİFT KAT flep yöntemi İstanbul'da : 2000tl ( çift kat flep daha çok vajina girişi büyük bayanlara uygundur. Kalıcı Kızlık zarı dikimi sonrası 20 gün cinsel ilişki yasaktır , sonrasında yıllar sonra bile ilişkide kan gelir.

  3- Kalıcı kızlık zarı dikimi flep yöntemi + vajina daraltma İstanbul'da : 2000 tl ( dikim öncesi yoğun cinsel aktivite sonucu vajina genişlemesi olanlara uygundur.

  4- kalıcı çift kat flep + vajina daraltma İstanbul'da : 2500 tl ( kilolu ve vajina genişlemesi olanlara uygundur.

  5- kalıcı flep yöntemi + labiaplasti ( sarkan dudakların küçültülmesi ) İstanbul'da = 2000 tl

  6- kalıcı flep yöntemi + labiaplasti + vajina daraltma İstanbul'da = 2500 tl

  7- geçici kızlık zarı dikimi İstanbul'da: 1500 tl ( max 5 gün dayanır ) Aynı gün bile ilişkiye girilebilir.

  8- sadece vajina daraltma İstanbul'da: 1500 tl

  9- sadece labiaplasti İstanbul'da : 1500 tl

  10- Kızlık zarı dikimi sonrası kontroller ücretsizdir , ayrıca şehir dışı veya yurtdışından gelen hastalarımız whatsApp tan bağlantıda kalarak destek alırlar ve kontrol zorunlu değildir.

  11- SGK anlaşmalı olmadığımız için yapılan işlemler SGK kayıtlarına geçmez. Reşitseniz tek başınıza dikim için gelebilirsiniz.

  12- Kızlık zarı muayenesi İstanbul'da 150 tl dir. Bekaret testi , kızlık testi olarakta bilinir.

  B - KÜRTAJ FİYATLARI

  1- Vakum kürtaj fiyatları İstanbul'da 400 tl den başlar ve gebelik haftası arttıkça artar , 4 haftalık 400 tl , 5 haftalık 500 tl , 6 haftalık 600 tl şeklindedir. İstanbul'da kürtaj öncesi ultrason ücretsizdir.

  2- Gebelik haftası son adet tarihinin ilk gününden itibaren sayılarak hesaplanır , kesin hafta sonucu ultrason muayenesi ile netleşir. Cinsel ilişki zamanına göre gebelik haftası hesaplanmaz. Hamilelik testleri adet gecikmesinden 5 gün sonra yapılır.

  3- Kürtaj yasasına göre 10 haftadan sonra kesinlikle kürtaj yapılmaz. Bu konuda hiçbir istisna yoktur.

  Bu işlemler 18 yaşını geçmiş bayanlara uygulanır.

  Tüm işlemler randevu ile yapılır :
  0212 227 5519
  0532 221 3007 WhatsApp
  0542 215 7274
  0532 441 9825
  Bulvar cad Zeytinburnu

  Twitter.com/jinekologdr
  Facebook.com/kurtajfiyatlari

  Jinekolog Op. Dr. Turgay karakaya Kadın hastalıkları ve doğum uzmanı.
  15 Aralık 23:20 - Bakırköy Çocuk Aldırma Yasası: Surtunme yoluyla hamile kalınırmı
  15 Aralık 23:22 - Op. Dr. Turgay Karakaya: Evet
  15 Aralık 23:23 - Bakırköy Çocuk Aldırma Yasası: Teşekkurler
  15 Aralık 23:23 - Op. Dr. Turgay Karakaya: R e

  YanıtlaSil
 4. Hamile olup olmadığı belli değil suanda ama eger hamileyse 3.haftasinda
  15 Aralık 23:10 - Beylikdüzü Kürtaj Nasıl yapılır İzle: Yarin ogrenecegiz
  15 Aralık 23:10 - Beylikdüzü Kürtaj Nasıl yapılır İzle: Dusuk ilaci icin en iyisi hangisidir ?
  15 Aralık 23:11 - Op. Dr. Turgay Karakaya: Yasak ve tehlikeli .. en güvenlisi vakum kürtaj
  15 Aralık 23:11 - Beylikdüzü Kürtaj Nasıl yapılır İzle: Yasalara uygun mu ?
  15 Aralık 23:11 - Op. Dr. Turgay Karakaya: Evet
  15 Aralık 23:12 - Beylikdüzü Kürtaj Nasıl yapılır İzle: Kiz 18 yasindan kucuk
  15 Aralık 23:12 - Op. Dr. Turgay Karakaya: Anneside gelmeli
  15 Aralık 23:12 - Beylikdüzü Kürtaj Nasıl yapılır İzle: Ablasi olur mu 18 yasindan büyük
  15 Aralık 23:17 - Op. Dr. Turgay Karakaya: Olmaz baba olabilr bide
  15 Aralık 23:18 - Beylikdüzü Kürtaj Nasıl yapılır İzle: Ayin 15 inde
  15 Aralık 23:18 - Beylikdüzü Kürtaj Nasıl yapılır İzle: Regl olmasi gerekiyor
  15 Aralık 23:18 - Beylikdüzü Kürtaj Nasıl yapılır İzle: Ayin 15 i tık yok
  15 Aralık 23:18 - Beylikdüzü Kürtaj Nasıl yapılır İzle: Kasik agrisi var
  15 Aralık 23:18 - Beylikdüzü Kürtaj Nasıl yapılır İzle: Mide bulantisi psikolojik olabilir dediler
  15 Aralık 23:18 - Beylikdüzü Kürtaj Nasıl yapılır İzle: Sizce nasil ?
  15 Aralık 23:19 - Op. Dr. Turgay Karakaya: 5 gün sonra test
  15 Aralık 23:19 - Beylikdüzü Kürtaj Nasıl yapılır İzle: Surtunme oldu
  15 Aralık 23:19 - Beylikdüzü Kürtaj Nasıl yapılır İzle: Icine bosalmadim
  15 Aralık 23:19 - Beylikdüzü Kürtaj Nasıl yapılır İzle: Oyle bi durum olmadi
  15 Aralık 23:19 - Beylikdüzü Kürtaj Nasıl yapılır İzle: Hamilelik olur diyorlar
  15 Aralık 23:19 - Beylikdüzü Kürtaj Nasıl yapılır İzle: Gecikmede olur diyorlar
  15 Aralık 23:20 - Beylikdüzü Kürtaj Nasıl yapılır İzle: Kafamizi sisirdiler
  15 Aralık 23:20 - Beylikdüzü Kürtaj Nasıl yapılır İzle: Bide size danisim dedim ?
  15 Aralık 23:21 - Op. Dr. Turgay Karakaya: Test

  YanıtlaSil
 5. 15 Aralık 21:29 - İstanbul kanda Gebelik Testi Beta Hcg: Iyi aksamlar
  15 Aralık 21:29 - İstanbul kanda Gebelik Testi Beta Hcg: turgay bey ile mi iletisimdeyim ?
  15 Aralık 21:35 - Op. Dr. Turgay Karakaya: Evet
  15 Aralık 21:39 - İstanbul kanda Gebelik Testi Beta Hcg: Mrb. bayan bir arkadasimiz kan testi yaptirmak istiyor hamilelik icin hangi klinikte yaptirmali sizce ve sonucun buyuk ihtimal pozitif oldugunu dusunuyor bunun icin size hangi bilgilerle nasil basvurmali ?
  15 Aralık 21:40 - İstanbul kanda Gebelik Testi Beta Hcg: Istenmeyen bir hamilelik mevzu bahis
  15 Aralık 21:40 - Op. Dr. Turgay Karakaya: Kürtaj yapıyoruz
  15 Aralık 21:41 - Op. Dr. Turgay Karakaya: Ultrasonla bakarız kan testine gerek kalmaz
  15 Aralık 21:42 - İstanbul kanda Gebelik Testi Beta Hcg: Operasyondan sonra gunluk hayatina devam edebilir mi
  15 Aralık 21:42 - Op. Dr. Turgay Karakaya: Evet 10 dakika sonra yürür gider
  15 Aralık 21:43 - Op. Dr. Turgay Karakaya: Gün belli ise randevu yazayım ?
  15 Aralık 21:44 - İstanbul kanda Gebelik Testi Beta Hcg: Ben kendisine ileteyim yarin arasin konussun sizinle
  15 Aralık 21:44 - Op. Dr. Turgay Karakaya: Ok

  YanıtlaSil
 6. Esenyurt Kürtaj: Musaitmisiniz turgay bey
  15 Aralık 19:15 - Op. Dr. Turgay Karakaya: Buyrun
  15 Aralık 19:16 - Esenyurt Kürtaj: Esenyurt yada avcilarda yeriniz varmi acaba?
  15 Aralık 19:18 - Op. Dr. Turgay Karakaya: Zeytinburnundayız metrobüse yakınız

  YanıtlaSil
 7. Vakum Kürtaj Fiyatı: Slm
  15 Aralık 16:22 - Vakum Kürtaj Fiyatı: Bir konuda bir şey soracaktım
  15 Aralık 16:23 - Vakum Kürtaj Fiyatı: Ru 486 nerden temin edebilirim netten aldım numarayı
  15 Aralık 16:23 - Vakum Kürtaj Fiyatı: Fiyatı ne kadar
  15 Aralık 16:31 - Op. Dr. Turgay Karakaya: Yasal ve tehlikeli
  15 Aralık 16:32 - Op. Dr. Turgay Karakaya: Vakum kürtaj en güvrnlisi

  YanıtlaSil
 8. 19 yasindayim bazi hatalar sonucu sanirim hamile kaldim inanin cok korkuyorum ne yapmam gerektigini bilmiyorum evli degilim ustelik ögrenciyim okuyorum. Ailem bilmiyor bana yardim eder misiniz ? Cevap verirseniz memnun olurum..
  14 Aralık 07:26 - Op. Dr. Turgay Karakaya: Kürtaj yapabiliriz . Kaç haftalık gebelik var
  14 Aralık 14:34 - Bakırköy Kürtaj Fiyatı: Tam olarak bilmiyorum sanirim bir aylik
  14 Aralık 14:39 - Bakırköy Kürtaj Fiyatı: Dün test yapinca ögrendim cok korkuyorum ailemden degil boyle bisey yapacagim icin
  14 Aralık 14:45 - Op. Dr. Turgay Karakaya: Gün netleşince yazın
  14 Aralık 14:45 - Bakırköy Kürtaj Fiyatı: Nezaman aciksiniz
  14 Aralık 14:46 - Bakırköy Kürtaj Fiyatı: Gelmek istiyorum cok fazla gec olmadan.
  14 Aralık 14:47 - Bakırköy Kürtaj Fiyatı: Kontrol yapip olmak istiyorum
  14 Aralık 14:51 - Bakırköy Kürtaj Fiyatı: Dün bi sitede gördüm yazinizi adres verirseniz gelip yuzyuze konusmak istiyorum atasehirdesiniz sanirim
  14 Aralık 14:57 - Op. Dr. Turgay Karakaya: Ataşehir , zeytinburnu ve gaziosmanpaşa da 3 muayenehanemiz var
  14 Aralık 14:58 - Bakırköy Kürtaj Fiyatı: Atasehir buronuzun tam adresini alabilir miyim
  14 Aralık 15:04 - Op. Dr. Turgay Karakaya: Adres randevu ve tarif asistan esra hanımı arayın 0532 441 9825
  14 Aralık 15:05 - Bakırköy Kürtaj Fiyatı: Peki tesekkur ederim
  14 Aralık 15:06 - Op. Dr. Turgay Karakaya: R e

  YanıtlaSil
 9. 14 Haftalık Kürtaj: Hocam cok caresiziz:(
  10 Nis 19:15 - 14 Haftalık Kürtaj: Bir sekilde almamiz lazim cocugu 14.giricek
  10 Nis 19:27 - Jinekolog Operatör Doktor: 10 hafta max
  10 Nis 19:40 - 14 Haftalık Kürtaj: Hocam cok caresizim
  10 Nis 19:40 - 14 Haftalık Kürtaj: Inanin bana cok caresizim
  10 Nis 19:41 - 14 Haftalık Kürtaj: Illegal bir yolu yokmu benimde kizinda sonu demek ben kendime uzulmem kiza uzuluyorum
  10 Nis 19:41 - 14 Haftalık Kürtaj: 1.5 milyara kadar verebilirim
  11 Nis 00:32 - 14 Haftalık Kürtaj: Hocam

  YanıtlaSil
 10. Kızlık Zarı Dikimi Sonrası: Turgay bey iyi akşamlar b.. ben ayın 17sinde gelmiştim ben flep tedavisi için bir sorum olacaktı aklıma takılan siz dikişlerin eriyeceğini söylemiştiniz yanlış hatırlamıyorsam fakat benmkiler gitgide esnekleşiyor gibi görünüyor ipler aynadan baktıgımda beyaz beyaz görünüyor sanki dikişler genişlemiş gibi acaba sıkıntımı vardır gayet dikkat ediyorum ama tedirgin oldum bir sorayım dedim
  29 10 2015, 19:18 - Jin Op Dr Turgay Karakaya: Erir ve dikiş parçaları düşer
  29 10 2015, 19:30 - Kızlık Zarı Dikimi Sonrası: Aynen öyle iplikler düşüyor gibi görünüyor sıkıntı yok ozmn ilaclarm bitti suan sadece pansuman yapıyorum umarım hersey yolundadır, harika gidiyor herşey :) iyi aksamlar
  29 10 2015, 19:38 - Jin Op Dr Turgay Karakaya: Yolunda merak etmeyin.

  YanıtlaSil
 11. Hocam kürtaj hakkında bsey sorucam dün sevgilim le sürtünme yolu yla iliskiye grdik onda Külot vardi ben boşaldm hemen kalktı sildi yıkadı ama içimz rahat etme di bugün eczeye gtti hap almaua microgyon dye bi hap alms nettem arastrdm braz bu haptan 72 saat için de 4 tane aldgnda risk kalkiyomus hocam doğru mudur lütfen yardm edin
  25 04 2016, 20:02 - Jin op dr turgay karakaya: İlaç bilgisi yasak
  25 04 2016, 20:03 - .: Hocam böyle bsey oldu işte hamile kalma riski varmdr
  25 04 2016, 20:05 - .: Lütfen Yardım edim icim rahat etmiyor kafayı yicem
  25 04 2016, 20:32 - Jin op dr turgay karakaya: Azda olsa wdet
  25 04 2016, 20:33 - .: Ne yapmamz lazm peki olmamasi icin
  25 04 2016, 22:16 - .: Hicam yardm edin lütfen
  25 04 2016, 22:25 - Jin op dr turgay karakaya: Adet gecikirse kürtaj
  25 04 2016, 22:26 - .: Peki adet kac gün gecikiyor ve kurtajn fiyat i nedr

  YanıtlaSil

Yorum Gönder

Yasal Uyarı : Blogumuza yorum , soru ve dialog gönderirken bu içeriğin diğer ziyaretçiler tarafıncada okunabileceğini göz önünde bulundurarak isim , adres , telefon gibi size özel bilgiler girmekten kaçınınız. Yanlışlıkla gönderdiğiniz veya sonradan vazgeçtiğiniz içeriklerinizi sildirmek için bizi arayınız. Ayrıntılar için " Site kullanım kuralları ve Yasal uyarılar" bölümüne bakınız.

Bu blogdaki popüler yayınlar

Vakumla kürtaj olanlar

Vakumlu kürtaj kadınlar kulübü

Vakumlu kürtaj fiyatları 2018