Vakum kürtaj

Vakum kürtaj
2015 yılı ilk ayları için İstanbul'da ve dünyanın en gelişmiş ülkelerinde en güvenli ve sağlıklı gebelik sonlandırma metodu vakum kürtaj olarak bilinir ve halen yaygın olarak uygulanır, risk açısında henüz hiçbir cerrahi hamilelik sonlandırma metodu veya medikal kürtaj denilen düşük hapı ve benzeri ilaçlarla gerçekleştirilen gebelik sonlandırmalar vakum kürtaj kadar risksiz değildir. Hatta tüm düşük hapları ülkemizde ve birçok batı ülkesinde yasaklanmıştır. Bu yazımızda vakum kürtaj video izlemek isteyenler , kürtaja kürtaş diyenler , vakum kürtaj fiyatları , vakum kürtaj nasıl yapılır , vakum kürtaj olanlar , vakum kürtaj sonrası durumlar , kızlık zarı , kızlık zarı dikimi, flep yöntemi , kalıcı kızlık zarı dikimi , geçici kızlık zarı dikimi , kızlık zarı dikimi anlaşılır mı , kızlık zarı bozulması gibi konularada değiniyoruz. Jinekolog Op. Dr. Turgay Karakaya anlatıyor.

WhatsApp = 0532 221 3007

www.facebook.com/kurtajfiyatlari

www.twitter.com/jinekologdr

Vakum kürtaj fiyatları

İstanbul'da 2015 yılında en güvenli gebelik sonlandırma metodu olan vakum kürtaj fiyatları birçok semtte yaklaşık olarak ... TL seviyelerinden başlar ve çocuk aldırmak için gidebileceğiniz kürtaj yapan doktorlar genelde gebelik haftasına bakarak bu fiyatı arttıracaklardır. Misal vermek gerekirse 4 hafatlık erken gebelik ... tl civarı iken 5 haftalık bir gebelik olursa ... , 6 haftalık olrsa ... şeklinde bir artış olacaktır. Bunun dışında kürtaj öncesi yapılacak olan ultrasonografik inceleme eve muayene için genellikle ek bir ücret istemezler.

Vakum kürtaj nasıl yapılır ?

İstem dışı gebeliğe maruz kalmış birçok hasta çocuk aldırmadan önce vakum kürtaj nasıl yapılır diye bize soruyorlar , bende onlara kısaca özetliyorum , hadi buarayada yazayım , sanırım sizde merak ettiniz ; hastanın muayenesi ve ultrasonografi ile gebelik haftasının netleştirilmesinden sonra rahim girişi lokal anestezik ilaçla uyuşturulur ve vakum kürtaj işlemi esnasında hasta acı çekmez. Hasta uyuştuktan sonrada hegar bujisi ile collum dilatasyonu , karmen kanülünün colluma yerleştirilmesi , negatif basınç ile sıvı haldeki gebelik kesesinin dışarı alınması gibi işlemlerle 10 dakika içinde vakum kürtaj tamamlanır. Bebek alındıktan sonra mutlaka yeniden bir ultrason daha yaparız ve rahim içinde parça kalmadığından emin oluruz.

Vakum kürtaj sonrası

Vakum kürtaj gebelik sonlandırma işlemini ve sonrasını oldukça kolaylaştırmış ve rahatlatmıştır. Peki kürtaj sonrası için neler söylenebilir ; vakum kürtaj sonrası ilk adet yaklaşık 40 gün sonra ortaya çıkar , kürtajdan sonra ağrı ve kanama artık yani vakum kürtajdan sonra pek rastlanmaz veya çok hafif geçer , kürtaj sonrası hamilelik ise sorun olmaz , ne zaman isterseniz yeniden gebe kalabilirsiniz.

Kızlık zarı dikimi

Tarihi çok eskilere kadar dayanan kızlık zarı dikimi İstanbul'da 2015 yılında ciddi talep artışı ile jinekolojik gündeme oturmuştur. Sanıyorum sosyal sitelerde ve diğer online ağlarda birbirini çok kısa zamanda bulan çiftler , aradıkları kişinin o olmadığını anlayında farklı kişilere geçmeyi düşünüyorlar ve bu geçiş esnasında eski ilişkiden kalan izleride tam olarak gidermeyi istiyorlar. Bu konuda çok merak edilen , kızlık zarı diktirenlerin yorumlarına sitelerimizde rastlayacaksınız. Kızlık zarı dikimi 2 farklı metodla gerçekleştirilir , flep yöntemi kalıcı kızlık zarı dikimi hastaların %90 tarafınca tercih edilir ve en sağlamıdır , diğer metod ise geçici kızlık zarı dikimi denen daha eski bir metoddur. Kızlık zarı dikimi fiyatları İstanbul'da yaklaşık .... TL seviyelerinden başlar.

Kızlık zarı dikimi anlaşılır mı ?

Gerek geçici kızlık zarı dikimi , gerekse flep yöntemi kalıcı kızlık zarı dikimi yapılsın genelde hastalar her iki durumdada kızlık zarı dikimi anlaşılır mı diye merak ederler , ki haksızda sayılmazlar. Eğer kızlık zarının dikilmiş olduğu anlaşılacak olsa zaten böyle bir ameliyat yaptırmanın hiç bir anlamı kalmazdı aslında. Yani uzun lafın kısası kızlık zarı dikimi kesinlikle anlaşılmaz. Peki kızlık zarının önceden dikilmiş olduğu neden anlaşılmıyor dersiniz . Himenoplasti ameliyatının amacı kızlık zarı dikimi sonrası hastaya ve partnerine orijinal ilk gece bakire cinsel deneyimi yaşatmaktır, dolayısı ile orijinal kızlık zarı ile dikilmiş kızlık zarı arasında cinsel deneyim açısından bir fark yoktur.

Kalıcı kızlık zarı dikimi

İstanbul'da en fazla talep gören bekaret tamir metodu flep yöntemi kalıcı kızlık zarı dikimi olarak her sene zirve yapmaktadır. Kalıcı kızlık zarı dikiminin en önemli avantajı hastaya dikim sonrası cinsel ilişkiye girmek için sonsuz bir zaman vermesidir. Ayrıca yaklaşık 1 aylık iyileşme dneminden sonra dikiş izide kalmaz ve kızlık zarı full orjinal hale gelir , bu durumda başka bir yerde kızlık zarı muayenesine girdiğinizde kızlık zarının dikilmiş olduğu ortaya çıkmaz. İstanbul'da kalıcı kızlık zarı dikimi fiyatları yaklaşık ... TL seviyelerindedir.

Jinekolog Op. Dr. Turgay Karakaya
Kadın Hastalıkları ve doğum Uzmanı
0212 227 5519
0532 221 3007 WhatsApp
0542 215 7274
Mezuniyet Cerrahpaşa tıp fak 1983

Yorumlar

 1. Ben 20 yaşındayım ve bekarim sıkıntı oluyor mu böyle bi durum
  13 Aralık 19:26 - Op. Dr. Turgay Karakaya: Reşitsiniz sorun yok
  13 Aralık 19:27 - Şişli Kürtaj Sonrası Ağrılar: Ücretlendirme nasıl peki
  13 Aralık 19:30 - Op. Dr. Turgay Karakaya: A- KIZLIK ZARI DİKİMİ VE VAJİNAL ESTETİK

  1- Kalıcı Kızlık zarı dikimi flep yöntemi istanbul'da : 1500tl ( hayat boyu dayanır, dikiş izi kalmaz , kesinlikle anlaşılmaz ) Ameliyat 25 dakika sürer , lokal anestezi ile ağrı ve acı çekilmez, dikim sonrası aynı gün iş hayatınıza geri dönebilirsiniz.

  2- Kalıcı Kızlık zarı dikimi ÇİFT KAT flep yöntemi İstanbul'da : 2000tl ( çift kat flep daha çok vajina girişi büyük bayanlara uygundur. Kalıcı Kızlık zarı dikimi sonrası 20 gün cinsel ilişki yasaktır , sonrasında yıllar sonra bile ilişkide kan gelir.

  3- Kalıcı kızlık zarı dikimi flep yöntemi + vajina daraltma İstanbul'da : 2000 tl ( dikim öncesi yoğun cinsel aktivite sonucu vajina genişlemesi olanlara uygundur.

  4- kalıcı çift kat flep + vajina daraltma İstanbul'da : 2500 tl ( kilolu ve vajina genişlemesi olanlara uygundur.

  5- kalıcı flep yöntemi + labiaplasti ( sarkan dudakların küçültülmesi ) İstanbul'da = 2000 tl

  6- kalıcı flep yöntemi + labiaplasti + vajina daraltma İstanbul'da = 2500 tl

  7- geçici kızlık zarı dikimi İstanbul'da: 1500 tl ( max 5 gün dayanır ) Aynı gün bile ilişkiye girilebilir.

  8- sadece vajina daraltma İstanbul'da: 1500 tl

  9- sadece labiaplasti İstanbul'da : 1500 tl

  10- Kızlık zarı dikimi sonrası kontroller ücretsizdir , ayrıca şehir dışı veya yurtdışından gelen hastalarımız whatsApp tan bağlantıda kalarak destek alırlar ve kontrol zorunlu değildir.

  11- SGK anlaşmalı olmadığımız için yapılan işlemler SGK kayıtlarına geçmez. Reşitseniz tek başınıza dikim için gelebilirsiniz.

  12- Kızlık zarı muayenesi İstanbul'da 150 tl dir. Bekaret testi , kızlık testi olarakta bilinir.

  B - KÜRTAJ FİYATLARI

  1- Vakum kürtaj fiyatları İstanbul'da 400 tl den başlar ve gebelik haftası arttıkça artar , 4 haftalık 400 tl , 5 haftalık 500 tl , 6 haftalık 600 tl şeklindedir. İstanbul'da kürtaj öncesi ultrason ücretsizdir.

  2- Gebelik haftası son adet tarihinin ilk gününden itibaren sayılarak hesaplanır , kesin hafta sonucu ultrason muayenesi ile netleşir. Cinsel ilişki zamanına göre gebelik haftası hesaplanmaz. Hamilelik testleri adet gecikmesinden 5 gün sonra yapılır.

  3- Kürtaj yasasına göre 10 haftadan sonra kesinlikle kürtaj yapılmaz. Bu konuda hiçbir istisna yoktur.

  Bu işlemler 18 yaşını geçmiş bayanlara uygulanır.

  Tüm işlemler randevu ile yapılır :
  0212 227 5519
  0532 221 3007 WhatsApp
  0542 215 7274
  0532 441 9825
  Bulvar cad Zeytinburnu

  Twitter.com/jinekologdr
  Facebook.com/kurtajfiyatlari

  Jinekolog Op. Dr. Turgay karakaya Kadın hastalıkları ve doğum uzmanı.
  13 Aralık 19:34 - Şişli Kürtaj Sonrası Ağrılar: Çok teşekkür ederim bilgi verdiğiniz için iyi akşamlar
  13 Aralık 19:41 - Op. Dr. Turgay Karakaya: R e

  YanıtlaSil
 2. 16 haftalık kurtaj yaptırıcam yerınız nerede
  13 Aralık 19:26 - Op. Dr. Turgay Karakaya: Yasak maalesef
  13 Aralık 19:27 - Ataköy Kürtaj Sonrası: Yaptırabılecegımız bıryer yokmu
  13 Aralık 19:27 - Ataköy Kürtaj Sonrası: 20 haftaya kadar olabılır yazıyordu
  13 Aralık 19:27 - Ataköy Kürtaj Sonrası: Parası neyse verırız
  13 Aralık 19:30 - Op. Dr. Turgay Karakaya: Mümkün değil
  13 Aralık 19:30 - Ataköy Kürtaj Sonrası: Pekı tesekkur ederım
  13 Aralık 19:40 - Op. Dr. Turgay Karakaya: R e

  YanıtlaSil
 3. Sevgılımle ters ılıskıye gırdım penısının kaydıgını hissettim ve acıdı. Ilk 10 dk kan gelmedi 20 dk sonra ewe geldıgımde pembe gelen baya kanamam oldu. Adette olma durumum vardı ondan sonra adet oldum sizce kızlıgımda varmıdır bı problem korkuyorum
  13 Aralık 07:33 - Op. Dr. Turgay Karakaya: Pembe kan kızlık zarı kanı olabilir , ama kızlık muayenesi yapmak lazım
  13 Aralık 08:41 - İstanbul Anal Seks Sonucu Gebelik: Yerinize gelsem
  13 Aralık 08:41 - İstanbul Anal Seks Sonucu Gebelik: Yardimci olabılır mısınız bna
  13 Aralık 08:45 - İstanbul Anal Seks Sonucu Gebelik: Muayene ucretı nekadar ve muayene adresinizi alabilirmıyım yoksa bu Suphe içimi kemirmeye devam edıcek
  13 Aralık 08:48 - Op. Dr. Turgay Karakaya: Zeytinburnu dayız
  13 Aralık 08:48 - Op. Dr. Turgay Karakaya: 200 tl
  13 Aralık 08:49 - İstanbul Anal Seks Sonucu Gebelik: Tamam tam adres alabilir miyim. Bin once gelmem gerekiyo
  13 Aralık 08:55 - Op. Dr. Turgay Karakaya: Bulvar cad no2
  13 Aralık 08:55 - Op. Dr. Turgay Karakaya: Bugün 15.30 da yer var ?
  13 Aralık 08:56 - İstanbul Anal Seks Sonucu Gebelik: Yanlız adet lı yım bitince mı gelmem gerekiyo
  13 Aralık 08:57 - Op. Dr. Turgay Karakaya: Farketmez zarla adetin pek alakası yok
  13 Aralık 16:58 - Op. Dr. Turgay Karakaya: Siz bugün gelenler arasında varmıydınız
  13 Aralık 19:24 - İstanbul Anal Seks Sonucu Gebelik: Yok efendim ben yoktum ama en yakın zamanda gel ıncem.ucret yok ustumde suan ondan dolayı ayarlıyorum gelıcem
  13 Aralık 19:26 - Op. Dr. Turgay Karakaya: Tamam netleşince yazarsınıx
  13 Aralık 19:28 - İstanbul Anal Seks Sonucu Gebelik: Tamam ıyı aksamlar

  YanıtlaSil
 4. Ertesi Gün Hapı: Merhaba kolay gelsin bir kac sorum var musait misiniz?
  10 Nis 22:23 - Jinekolog Operatör Doktor: Buyrun
  10 Nis 22:28 - Ertesi Gün Hapı: Kiz arkadaşımla 28 mart günü birlikte olduk ve prezervatif yırtılmasi oldu bizde 2 saat icinde ella hap aldik regl olmasi dengesiz ama son 2 aydir 7 sinde oluyor simdi 3 gun gecikti ve kahverengi bir leke geldiğini söylüyor
  10 Nis 22:29 - Ertesi Gün Hapı: Biraz arastirma yaptık bir kac doktorla görüştük herkes baska birsey söylüyor
  10 Nis 22:29 - Ertesi Gün Hapı: Bunun nedeni sizce ne olabilir
  10 Nis 22:32 - Jinekolog Operatör Doktor: Adet gecikti ise test yapın
  10 Nis 22:32 - Ertesi Gün Hapı: Ama duzensizlik adetinde
  10 Nis 22:32 - Ertesi Gün Hapı: Bide bu idrar testleri etkili midir
  10 Nis 22:33 - Jinekolog Operatör Doktor: Evet

  YanıtlaSil
 5. Kızlık Zarı Dikimi İstanbul: Hocam iyi geceler rahatsız ediyorum bisey daniscaktm bölgesel uyusturmada bilincim acikken felç kalma riski var mi
  30 09 2015, 23:44 - Kızlık Zarı Dikimi İstanbul: Parayı denklemeye calsyorum 20 güne kdr gelicem
  30 09 2015, 23:44 - Kızlık Zarı Dikimi İstanbul: Adet gunumden oncemi geliyim yoksa bitince
  30 09 2015, 23:44 - Kızlık Zarı Dikimi İstanbul: Mi
  01 10 2015, 00:06 - Jin Op Dr Turgay Karakaya: Öyle bir risk yok tabiki :)
  01 10 2015, 00:07 - Jin Op Dr Turgay Karakaya: Vajinayı uyuşturuyoruz
  01 10 2015, 00:16 - Kızlık Zarı Dikimi İstanbul: Çok sukur ondan çok korkuyorum
  01 10 2015, 00:17 - Kızlık Zarı Dikimi İstanbul: Kaç saat peki yanı ne kdr sure sonra ayağa kalkabilcem
  01 10 2015, 00:19 - Jin Op Dr Turgay Karakaya: 45 dak
  01 10 2015, 00:22 - Kızlık Zarı Dikimi İstanbul: Hocam 25dk surmuyo muydu operasyon
  01 10 2015, 00:24 - Kızlık Zarı Dikimi İstanbul: Sizin sitenizde guvenmeyenleerde yorum yapms sonuçta bu gerçekten ciddi bi konu ve kotu biterse sonu cinayetle sonuçlara kdr gider benim ailemde böyle en azından hocam ben çok tedirginim ve kalıcı olmasını istiyorum beni başka doktorada goturdugunde ailem anlaslmamali
  01 10 2015, 03:29 - Jin Op Dr Turgay Karakaya: 25 yıldır dikim yapıyorum ve bu konuda en fazla hastaya sahibim, işlem garantilidir, dikim 20 dakika sürer , muayene giyin soyun derken toplam 45 dakikada yürür gidersiniz
  01 10 2015, 03:32 - Kızlık Zarı Dikimi İstanbul: Biliyorum hocam ben güvendim zaten saçma sapan yorum yapiyo insan işte gicikligina yapanda çoktur eminim, peki bazı jinekolog lar internet sayfalarında böyle şeylerden hiç bahsetmiyo siz rahatlıkla anlattgnza gore zaten güvenilir olmalısınız
  01 10 2015, 03:33 - Jin Op Dr Turgay Karakaya: Böyle şeyler derken ?
  01 10 2015, 03:33 - Kızlık Zarı Dikimi İstanbul: 20sinden hastalanyorum olmadan bi iki gün öncesi olur mu yada sonra mi
  01 10 2015, 03:34 - Jin Op Dr Turgay Karakaya: Olur .. hatta adetliykende olur farketmiyor
  01 10 2015, 03:34 - Kızlık Zarı Dikimi İstanbul: Böyle şeyler derken dikim le ilgili hocam
  01 10 2015, 03:34 - Kızlık Zarı Dikimi İstanbul: :)
  01 10 2015, 03:35 - Jin Op Dr Turgay Karakaya: Ben nerdeyse sadece dikim üzerine çalışıyorum , normal gebelik takibi kabul etmiyorum
  01 10 2015, 03:35 - Kızlık Zarı Dikimi İstanbul: Bi kaç defa bile yaptıranlar oluyo mu hocam
  01 10 2015, 03:35 - Jin Op Dr Turgay Karakaya: Evet
  01 10 2015, 03:36 - Kızlık Zarı Dikimi İstanbul: Bu benim 2.olucak size baştan soyliyim çok endiseliyim bilemezdim nisanimin atilcagini yine güvendim
  01 10 2015, 03:37 - Jin Op Dr Turgay Karakaya: Sorun olmaz
  01 10 2015, 03:40 - Kızlık Zarı Dikimi İstanbul: Ve beni ilk olanda ztn bitek Babannem biliyodu o götürmüştü tanıdık doktora, şuan hala oyleyim biliyolar ondan hocam. Adetliyken olmaz demişti sonrasi gitmistik 2012 yılında yine Bakırköy de

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Kızlık Zarı Dikimi İstanbul: Şimdi ikinci olur mu ondan korkmustum yıllar sonra bile yine istedigimz gibi sonuç kesin alicaz dimi hocam zaten muayene içinde sürekli cagrrsnz kontrol edersiniz annem kadın doğuma goturcek çünkü ondan acele ediyorum. Bu kdr nisanlm parayı ayarliyo duruma gore fiyat koyarsnz hocam bir hafta öncesi de muayene olablrm
   01 10 2015, 03:52 - Jin Op Dr Turgay Karakaya: Kesin sonuç alırsınız merak etmeyin
   01 10 2015, 03:52 - Kızlık Zarı Dikimi İstanbul: Açıklamalı fiyat listesi ni bidaha atarmsnz hocam
   01 10 2015, 03:53 - Kızlık Zarı Dikimi İstanbul: Sizden son istegm sonra iyi geceler diliycem
   01 10 2015, 03:55 - Kızlık Zarı Dikimi İstanbul: Çok teşekkürler kısa zaman sonra gorusmek üzere hocam
   01 10 2015, 04:05 - Jin Op Dr Turgay Karakaya: Ok
   05 10 2015, 17:22 - Kızlık Zarı Dikimi İstanbul: Hocam perşembe muayene ye pazar günü de dikime gelmek istiyorum olur mu
   05 10 2015, 17:26 - Jin Op Dr Turgay Karakaya: Ok
   05 10 2015, 17:26 - Kızlık Zarı Dikimi İstanbul: Tmm hocam saat için bilgilendiricem
   05 10 2015, 17:27 - Kızlık Zarı Dikimi İstanbul: Pazar saat kacta başlıyorsunuz
   05 10 2015, 17:27 - Kızlık Zarı Dikimi İstanbul: Aynı saat mi
   05 10 2015, 17:28 - Jin Op Dr Turgay Karakaya: Pazar kapalı
   05 10 2015, 17:28 - Jin Op Dr Turgay Karakaya: Ctesi olur
   05 10 2015, 17:29 - Kızlık Zarı Dikimi İstanbul: 8e kdr dimi hocam
   05 10 2015, 17:30 - Jin Op Dr Turgay Karakaya: 6.30
   05 10 2015, 17:31 - Kızlık Zarı Dikimi İstanbul: Peki
   05 10 2015, 17:31 - Jin Op Dr Turgay Karakaya: Muayene ve dikim aynı seansta yapsak ?
   05 10 2015, 17:32 - Kızlık Zarı Dikimi İstanbul: Yani aslnda muayene ve o aynı gün olur dediniz ama evet bende onu diycektm burda açıklamalı anlattnz ya bana hangisi uygun onu blmyorum fiyatı da öncesi konusuruz diye dusundum
   05 10 2015, 17:34 - Kızlık Zarı Dikimi İstanbul: Çift kat flep ve labiaplasti istiyorum onu ben uygun gordum yine blmyorum
   05 10 2015, 17:34 - Kızlık Zarı Dikimi İstanbul: Nisanlmla gelicez zaten izin alablrse birlikte okuduk karar verdik yine önce muayene olup sizden bilgi almami istedi
   05 10 2015, 17:41 - Jin Op Dr Turgay Karakaya: Muayenede detaylandırırız ona göre operasyona geçeriz
   05 10 2015, 17:52 - Kızlık Zarı Dikimi İstanbul: Bencede tmm hocam
   05 10 2015, 20:36 - Jin Op Dr Turgay Karakaya: Ok
   26 10 2015, 12:52 - Kızlık Zarı Dikimi İstanbul: Turgay bey yrn bi aksilik olmazsa sizdeyim randevu almama gerek varmı kaç gibi geliyim
   26 10 2015, 16:24 - Jin Op Dr Turgay Karakaya: Evet
   26 10 2015, 16:24 - Jin Op Dr Turgay Karakaya: 11.30 da yer var ?
   26 10 2015, 16:55 - Kızlık Zarı Dikimi İstanbul: Daha geç hocam?
   26 10 2015, 16:55 - Jin Op Dr Turgay Karakaya: 15.30 ?
   26 10 2015, 16:58 - Kızlık Zarı Dikimi İstanbul: Bana uygun o saat bi maddi durumu ayarlamaya calsyrz bugün hallederse gelicem kesin
   27 10 2015, 17:02 - Kızlık Zarı Dikimi İstanbul: Turgay bey yrn için 2gibi randevu uygun mudur 2bucuk ta olur
   27 10 2015, 17:10 - Jin Op Dr Turgay Karakaya: Uygun
   27 10 2015, 17:10 - Jin Op Dr Turgay Karakaya: İsim ne yazalım

   Sil
  2. Kızlık Zarı Dikimi İstanbul: Tmm ztn önce muayene dimi hocam konuscaz
   27 10 2015, 17:11 - Jin Op Dr Turgay Karakaya: Evet..
   27 10 2015, 17:11 - Kızlık Zarı Dikimi İstanbul: Çok korkuyorum
   27 10 2015, 17:11 - Kızlık Zarı Dikimi İstanbul: Çok endiseliyim
   27 10 2015, 17:11 - Kızlık Zarı Dikimi İstanbul: Bi problem ckmasndan
   27 10 2015, 17:12 - Jin Op Dr Turgay Karakaya: Hiç sorun olmaz
   27 10 2015, 17:12 - Kızlık Zarı Dikimi İstanbul: Tmm hocam size güveniyorum
   27 10 2015, 17:21 - Jin Op Dr Turgay Karakaya: Merak etmeyin..
   27 10 2015, 17:27 - Kızlık Zarı Dikimi İstanbul: Aylardr ksmet olmadi bi turlu yrn inşallah sorunsuz kalkicam ordan
   27 10 2015, 17:27 - Kızlık Zarı Dikimi İstanbul: İnşallah
   27 10 2015, 17:27 - Jin Op Dr Turgay Karakaya: 1 saat içinde yürür gidersiniz
   27 10 2015, 17:28 - Kızlık Zarı Dikimi İstanbul: İnşallah hocam
   27 10 2015, 17:29 - Kızlık Zarı Dikimi İstanbul: Bölgesel uyusturmadan da korkuyorum
   27 10 2015, 17:29 - Kızlık Zarı Dikimi İstanbul: Ya yuruyemezsem
   27 10 2015, 17:29 - Kızlık Zarı Dikimi İstanbul: Tekrar
   27 10 2015, 17:31 - Jin Op Dr Turgay Karakaya: Sadece vajina uyuşuyor.. bacaklarınızda neden sorun olsun
   27 10 2015, 17:31 - Kızlık Zarı Dikimi İstanbul: Anladm tmm o zmn
   27 10 2015, 17:31 - Kızlık Zarı Dikimi İstanbul: Sknti yaşayan hiç olmadı dimi
   27 10 2015, 17:33 - Jin Op Dr Turgay Karakaya: 25 senedir yapıyorum endişe etmeyin
   27 10 2015, 17:33 - Kızlık Zarı Dikimi İstanbul: Tmm hocam
   28 10 2015, 11:59 - Kızlık Zarı Dikimi İstanbul: Hocam ben geldm de yeri bulamyorum
   28 10 2015, 12:00 - Kızlık Zarı Dikimi İstanbul: Meydan dayım suanda
   28 10 2015, 12:30 - Jin Op Dr Turgay Karakaya: Kaymakamlığın önünden garanti bankasının karşısı ve sağında gözlükçü var onun üstü
   28 10 2015, 12:30 - Kızlık Zarı Dikimi İstanbul: Peki
   28 10 2015, 12:31 - Kızlık Zarı Dikimi İstanbul: Meydan da mi incirli caddesimi
   28 10 2015, 12:31 - Jin Op Dr Turgay Karakaya: Kemerburgaz üniversitesi yanı
   28 10 2015, 12:31 - Jin Op Dr Turgay Karakaya: İncirli cad
   28 10 2015, 12:31 - Jin Op Dr Turgay Karakaya: Meydandan 150m yukarı
   28 10 2015, 12:37 - Jin Op Dr Turgay Karakaya: İsim neydi
   28 10 2015, 12:38 - Jin Op Dr Turgay Karakaya: Ok buyrun gelin

   Sil
 6. iyi günler vakum kürtaj hakkında bilgi alacaktım
  27 04 2016, 15:23 - Jin op dr turgay karakaya: Buyrun
  27 04 2016, 15:23 - .: kız arkadaşımın hamile olduğunu düşünüyorduk
  27 04 2016, 15:23 - .: ve testte pozitif çıkyı
  27 04 2016, 15:24 - .: ortalama 5 haftalık sanırım
  27 04 2016, 15:24 - .: fiyat ne kadar olucaktır ?
  27 04 2016, 15:26 - .: randevu almamız gerekiyor mu ?
  27 04 2016, 15:26 - .: nerden alabiliriz yada
  27 04 2016, 15:26 - .: muayene için kaç haftalık olduğunu öğrenmek için
  27 04 2016, 16:46 - Jin op dr turgay karakaya: Telefonla veya burdan alabilirsiniz

  YanıtlaSil

Yorum Gönder

Yasal Uyarı : Blogumuza yorum , soru ve dialog gönderirken bu içeriğin diğer ziyaretçiler tarafıncada okunabileceğini göz önünde bulundurarak isim , adres , telefon gibi size özel bilgiler girmekten kaçınınız. Yanlışlıkla gönderdiğiniz veya sonradan vazgeçtiğiniz içeriklerinizi sildirmek için bizi arayınız. Ayrıntılar için " Site kullanım kuralları ve Yasal uyarılar" bölümüne bakınız.

Bu blogdaki popüler yayınlar

Vakumla kürtaj olanlar

Vakumlu kürtaj kadınlar kulübü

Vakumlu kürtaj fiyatları 2018