Vakum kürtaj

2019 yılı ilk ayları için İstanbul'da ve dünyanın en gelişmiş ülkelerinde en güvenli ve sağlıklı gebelik sonlandırma metodu vakum kürtaj olarak bilinir ve halen yaygın olarak uygulanır, risk açısında henüz hiçbir cerrahi hamilelik sonlandırma metodu veya medikal kürtaj denilen düşük hapı ve benzeri ilaçlarla gerçekleştirilen gebelik sonlandırmalar vakum kürtaj kadar risksiz değildir. Hatta tüm düşük hapları ülkemizde ve birçok batı ülkesinde yasaklanmıştır. Bu yazımızda vakum kürtaj video izlemek isteyenler , kürtaja kürtaş diyenler , vakum kürtaj fiyatları , vakum kürtaj nasıl yapılır , vakum kürtaj olanlar , vakum kürtaj sonrası durumlar , kızlık zarı , kızlık zarı dikimi, flep yöntemi , kalıcı kızlık zarı dikimi , geçici kızlık zarı dikimi , kızlık zarı dikimi anlaşılır mı , kızlık zarı bozulması gibi konularada değiniyoruz.

Vakum kürtaj fiyatları

İstanbul'da 2019 yılında en güvenli gebelik sonlandırma metodu olan vakum kürtaj fiyatları birçok semtte yaklaşık olarak ... TL seviyelerinden başlar ve çocuk aldırmak için gidebileceğiniz kürtaj yapan doktorlar genelde gebelik haftasına bakarak bu fiyatı arttıracaklardır. Misal vermek gerekirse 4 hafatlık erken gebelik ... tl civarı iken 5 haftalık bir gebelik olursa ... , 6 haftalık olrsa ... şeklinde bir artış olacaktır. Bunun dışında kürtaj öncesi yapılacak olan ultrasonografik inceleme eve muayene için genellikle ek bir ücret istemezler.

Vakum kürtaj nasıl yapılır ?

İstem dışı gebeliğe maruz kalmış birçok hasta çocuk aldırmadan önce vakum kürtaj nasıl yapılır diye bize soruyorlar , bende onlara kısaca özetliyorum , hadi buarayada yazayım , sanırım sizde merak ettiniz ; hastanın muayenesi ve ultrasonografi ile gebelik haftasının netleştirilmesinden sonra rahim girişi lokal anestezik ilaçla uyuşturulur ve vakum kürtaj işlemi esnasında hasta acı çekmez. Hasta uyuştuktan sonrada hegar bujisi ile collum dilatasyonu , karmen kanülünün colluma yerleştirilmesi , negatif basınç ile sıvı haldeki gebelik kesesinin dışarı alınması gibi işlemlerle 10 dakika içinde vakum kürtaj tamamlanır. Bebek alındıktan sonra mutlaka yeniden bir ultrason daha yaparız ve rahim içinde parça kalmadığından emin oluruz.

Vakum kürtaj sonrası

Vakum kürtaj gebelik sonlandırma işlemini ve sonrasını oldukça kolaylaştırmış ve rahatlatmıştır. Peki kürtaj sonrası için neler söylenebilir ; vakum kürtaj sonrası ilk adet yaklaşık 40 gün sonra ortaya çıkar , kürtajdan sonra ağrı ve kanama artık yani vakum kürtajdan sonra pek rastlanmaz veya çok hafif geçer , kürtaj sonrası hamilelik ise sorun olmaz , ne zaman isterseniz yeniden gebe kalabilirsiniz.

Kızlık zarı dikimi

Tarihi çok eskilere kadar dayanan kızlık zarı dikimi İstanbul'da 2019 yılında ciddi talep artışı ile jinekolojik gündeme oturmuştur. Sanıyorum sosyal sitelerde ve diğer online ağlarda birbirini çok kısa zamanda bulan çiftler , aradıkları kişinin o olmadığını anlayında farklı kişilere geçmeyi düşünüyorlar ve bu geçiş esnasında eski ilişkiden kalan izleride tam olarak gidermeyi istiyorlar. Bu konuda çok merak edilen , kızlık zarı diktirenlerin yorumlarına sitelerimizde rastlayacaksınız. Kızlık zarı dikimi 2 farklı metodla gerçekleştirilir , flep yöntemi kalıcı kızlık zarı dikimi hastaların %90 tarafınca tercih edilir ve en sağlamıdır , diğer metod ise geçici kızlık zarı dikimi denen daha eski bir metoddur. Kızlık zarı dikimi fiyatları İstanbul'da yaklaşık .... TL seviyelerinden başlar.

Kızlık zarı dikimi anlaşılır mı ?

Gerek geçici kızlık zarı dikimi , gerekse flep yöntemi kalıcı kızlık zarı dikimi yapılsın genelde hastalar her iki durumdada kızlık zarı dikimi anlaşılır mı diye merak ederler , ki haksızda sayılmazlar. Eğer kızlık zarının dikilmiş olduğu anlaşılacak olsa zaten böyle bir ameliyat yaptırmanın hiç bir anlamı kalmazdı aslında. Yani uzun lafın kısası kızlık zarı dikimi kesinlikle anlaşılmaz. Peki kızlık zarının önceden dikilmiş olduğu neden anlaşılmıyor dersiniz . Himenoplasti ameliyatının amacı kızlık zarı dikimi sonrası hastaya ve partnerine orijinal ilk gece bakire cinsel deneyimi yaşatmaktır, dolayısı ile orijinal kızlık zarı ile dikilmiş kızlık zarı arasında cinsel deneyim açısından bir fark yoktur.

Kalıcı kızlık zarı dikimi

İstanbul'da en fazla talep gören bekaret tamir metodu flep yöntemi kalıcı kızlık zarı dikimi olarak her sene zirve yapmaktadır. Kalıcı kızlık zarı dikiminin en önemli avantajı hastaya dikim sonrası cinsel ilişkiye girmek için sonsuz bir zaman vermesidir. Ayrıca yaklaşık 1 aylık iyileşme dneminden sonra dikiş izide kalmaz ve kızlık zarı full orjinal hale gelir , bu durumda başka bir yerde kızlık zarı muayenesine girdiğinizde kızlık zarının dikilmiş olduğu ortaya çıkmaz. İstanbul'da kalıcı kızlık zarı dikimi fiyatları yaklaşık ... TL seviyelerindedir.

Bu blogdaki popüler yayınlar

Vajina Daraltma Ameliyatı Fiyatı

Vakumlu kürtaj kadınlar kulübü

Vakum kürtaj fiyatı