Vakum kürtaj fiyatları

İstanbul'da vakum kürtaj fiyatları ne kadardır , vakum kürtaj nasıl yapılır , vakumla kürtaj olanların yorumları ne yöndedir , vakum kürtaj nedir , kürtaj sonrası kanama olur mu , kürtaj yasasına göre evli bayanlar için eş rızası istenir mi , kızlık zarı dikimi fiyatı nedir , flep yöntemi kalıcı kızlık zarı kaç defa yapılabilir , geçici kızlık zarı dikimi kaç gün dayanır , kızlık zarı dikimi anlaşılır mı gibi konuları bu yazımızda işliyoruz , merak ettiğiniz diğer mevzularıda telefonla veya WhatsApp ile bize ulaştırın hemen cevap verelim. Halk arasında vakumlu kürtaj olarak geçen en gelişmiş gebelik sonlandırma metodunun detaylarına hemen giriyorum , okumaya devam edin.

Vakum kürtaj fiyatları
2019 yılı 6 Nisan itibarı ile Anadolu yakası ve Avrupa yakası İstanbul'da vakum kürtaj fiyatı en düşük olarak ...tl civarından başlar ve duruma göre yükselebilir , peki hangi durumda çocuk aldırma ücretleri yükselir hemen açıklıyorum; İstanbul'da nerdeyse bir asırdır , kürtaj yapan en iyi doktorlarca benimsenmiş bir gebelik sonlandırma fiyat tablosu vardır , burda ana kriter gebelik haftasıdır. Peki acaba hamilelik haftasını doğru hesaplayabiliyormuyuz ? bence çok nadiren doğru hesaplanıyor , genelde insanın başına ilk defa geldiği için hemen Aristo mantığı ile cinsel ilişki zamanından itibaren saymaya başlıyorlar , ama işin aslı son adet tarihinden itibaren saymak şeklinde olmalıdır. Yani daha pratik olarak adet gününüz geciktiği anda siz aslında en az 4 haftalık gebe oluyorsunuz , bu durumda erken gebelik olduğu için en ucuz kürtaj fiyatı ile gebeliğinizi sonlandırabilirsiniz, ama 5 haftalık , 6 haftalık , 7 haftalık derken hem karnınız büyür hemde vakum kürtaj maliyeti adım adım yükselir.

Vakum kürtaj nasıl yapılıyor ?

Tüm dünyadaki en gelişmiş ve en az risk içreren gebelik sonlandırma metodu vakum kürtajın nasıl yapıldığını merak etmekte haklısınız , zira ilginç bir yöntemdir gerçektende. Eski sistem kazıma kürtaj dönemlerinde rahim içi komple kazınırdı ve gebelik o şekilde sonlandırılırdı , ama vakum kürtajda nerdeyse el değmeden dakikalar içinde işlem tamamlanıyor. Hastanın kabülü sonrası obstetrik ultrasonografi ile gebelik haftası net olarak ortaya konur , rahim girişi lokal anestezik ilaçla uyuşturulur ve hegar bujisi denilen tıbbi aletle collum dilatasyonu yapılır , canalis collum uteri içinede karmen kanülü yerleştirilir , vakum cihazıda kanülün dış ucuna takılır ve negarif basınç oluşturularak gebelik kesesi dışarı alınır , tüm işlem dakikalar içinde biter ve sonra yine bir olmazsa olmaz işleme geçilir , yeniden ultrason yapılır ve rahim içinde parça kalmadığına emin olunur.

Kürtaj yasası

Ülkemizde gebelik sonlandırma konusunda yasal sınırlar vardır , kürtaj yasasıda denilen kanun maddelerine göre en geç 10 haftalık gebelikte çocuk aldırabilirsiniz , hamileliğiniz dahada büyük ise , yani 11 haftalık , 12 haftalık veya daha ileri bir gebelik söz konusu ise kürtaj yasağı söz konusu olacaktır. Çok ciddi hapis cezaları söz konusu olduğu için hiç bir jinekoloğa yaptırma ihtimaliniz yoktur.
Bunun dışında kürtaj kanununca kısıtlanan bir diğer hususta yaşla alakalı olandır , 18 yaşını bitirdi iseniz sizi kimse tutamaz kendi isteğinizle çocuk aldırabilirsiniz , ama resmi nikahla evli iseniz bebeğin diğer ortağı yani eşinizede söz hakkı verilmiş eş rızası şartı konmuştur , eşiniz dışında başkasından gebe kaldı iseniz durum ne olacak ? Bekar bayanlara herhangi bir kısıtlama yok bu konuda.

Vakum kürtaj sonrası

Hadi kürtajı vakumla yaptık , acı çekmediniz , kanamada olmadı , ama kürtaj sonrası dikkat etmeniz gereken hiçbir şey olmayacakmı ? tabiki olacak , özellikle ilk 10 gün boyunca kendinize dikkat edin , o dönemde denize , havuza , göle ve nehre girmeyin , dolu küvete uzanmayın , ama istediğiniz kadar ayakta duş alabilirsiniz. Vakum kürtaj uygulaması son derece soft bir girişim olduğu için kürtaj sonrası kanama ve ağrı pek olmuyor . Kürtajdan sonra ilk adet içinde ortalama 40 gün kadar beklemelisiniz. Kürtaj sonrası hamilelik sorun olmaz , yine aynı şekilde gebe kalırsınız.

Kızlık zarı dikimi fiyatı

İstanbul'da Nisan 2019 tarihi itibarı ile kızlık zarı diktirme fiyatı ortalama olarak ....tl civarından başlar , her iki yakadada kızlık zarı diken en iyi jinekologlar yapılan ameliyatın mahiyetine göre dikim ücreti söyleyeceklerdir. En üst düzey himenoplasti ameliyatları vajina daraltma + kızlık zarı dikimi , çift kat flep yöntemi ve labioplasti ile kombine edilmiş himenoplastilerdir , bu düzeyde kızlık zarı dikimi fiyatlarıda az çok yüksektir , ama dünyadaki en fazla tercih edilen flep yöntemi kalıcı kızlık zarı dikimi ücreti az daha maküldür , bu okunda en ucuz olan ise geçici kızlık zarı dikimidir. Kızlık zarı dikimi ücretleri hakkında daha güncel bilgilere ulaşmak için ;
www.gecicikizlikzaridikimi.com/2015/03/gecici-kzlk-zar-dikimi-fiyat.html

Bu blogdaki popüler yayınlar

Vakumlu kürtaj kadınlar kulübü

Kürtaj

Vakum kürtaj fiyatı