Vakum kürtaj nasıl yapılır ?

Üreme çağında bir bayansanız ister evli olun isterseniz bekar, heran gebe kalabikeceğinizi hesaba katmalısınız, hatta cinsel ilişki bile sayılmayan sürtünme şeklinde ön sevişmelerde gebe kalmayacağınızı zannetmeyin. Dahada ilginci henüz bakire iken bile hamilelik yaşayan birçok genç bayan bize kızlık zarı bozulmadan kürtaj yapılır mı diye soruyorlar, evet olabiliyor. Öncül hikayeniz ve medeni haliniz ne olursa olsun istenmeyen gebeliği sonlandırmada en sağlıklı ve mantıklı metod vakumlu kürtadır. Hemen merak edeceksiniz ve vakum kürtaj nasıl yapılır doktor bey diyeceksiniz, merak etmeyin detaylı olarak alt paragraflarda anlatıyorum ve nasıl çocuk aldıracağınızı açıklıyorum.

Bu yazımızda vakumlu kürtajın nasıl yapıldığını anlatmakla kalmayıp, vakum kürtajın ne olduğu hakkında tanımsal bilgiler, vakumlu kürtaj fiyatlarının ne kadar olduğu, vakum kürtaj sonrası kanama olup olmayacağı, vakumlu kürtajın herhangi bir riski olup olmadığı, kızlık zarı patlaması hakkında kısa bilgileri, vajina daraltma operasyonu izlemek ve labioplasti ameliyatı fiyatları hakkındada bilgiler veriyoruz.

Gerek vakum kürtajın nasıl yapıldığı , gerekse kızlık zarı dikimi , vajina daraltma ameliyatı ve labioplasti operasyonları hakkında merak ettiklerinizi İstanbul Bakırköy'deki muayenehanemizi telefonla arayarak sorabilirsiniz, yada WhatsApp üzerinden yazın, müsait oldukça geri dönüş yapıyorum.

Vakum kürtaj

Bundan 25 yıl kadar önce ultrason kullanımı yoktu ve kürtaj işlemi körlemesine rahim içi kazıma şeklinde yapılırdı, yani küret adı verilen sapı uzun bir tatlı kaşığına benzeyen küret adı verilen ucu minik bir salatalık soyucuya benzeyen tıbbi alet ile rahim içini çepeçevre kazırdık , gebelik kesesi ile birlikte tüm endometrium dokusuda traşlanmış olurdu, bu son derece ilkel ve acı verici kürtaj metodu geçmişin tozlu raflarına kaldıralı nerdeyse 25 sene oldu, artık vakum kürtaj denilen ve hiçbir kesici alet kullanılmadan sadece negatif basınç verilerek gebelik kesesini dakikalar içinde alabiliyoruz, üstelik miktar olarak adet kanamasını aşmayan bir kanama ile gebelikten kurtuluyorsunuz. Vakum kürtajın nasıl yapıldığını alt paragrafta anlatıyorum. Okumaya devam edin, İşinize yarayacak çok şey var bu yazıda.

Vakumlu kürtaj nasıl yapılır izle

Vakum kürtajın hastalar ve jinekologlar açısından büyük kolaylık ve düşük risk anlamına geldiğini yukarıda anlattık, çocuk aldırma konusunda kararınızı netleştirince sanıyorum ikinci adımda kürtaj ücretlerinin ne kadar olduğunu araştırırsınız, daha sonrada vakumlu kürtaj nasıl yapılır izlemek istersiniz, ama ülkemizde cinsel organı gösteren resimler veya videolar çekmek , yayınlamak yasaktır, dolayısı ile youtube veya benzeri video paylaşım sitelerinde bulduğunuz kürtaj videoları eski dönem kazıma kürtajı gösteren yabancı menşeili videolardır.

Vakum kürtaj fiyatları

İstenmeyen gebelik başınıza geldiğinde aldırmak dışında bir çare bulamıyorsanız bu konuda en sağlıklı metod vakumlu kürtajdır. İstanbul'da 2016 senesi için vakum kürtaj fiyatlarının ne kadar olduğunu öğrenmeden yola çıkamazsınız, gerçektende çocuk aldırma ücretlerini öğrenmek için hergün birçok genç bayan bizi arıyor. Avrupa yakası Bakırköy civarında kürtaj fiyatları hamilelik haftasına göre artıyor, 10 hafta olan kürtaj yasası üst sınırına yaklaştıkça vakumlu kürtaj maliyetinizde yükselir. En ucuz kürtaj fiyatı için adet gecikmesi yani 4 - 5 haftalık iken gelmeniz lazım.

Vakum kürtaj sonrası kanama

Vakum kürtajın son derece güvenli ve nerdeyse risksiz bir hamilelik sonlandırma metodu olduğunu yazımızın başlarında zikrettik, özellikle vakum kürtaj sonrası kanama gibi istenmeyen komplikasyonlar vakumlu kürtajda çok daha az rastlanır, hatta çocuk aldırdıktan sonra hiç kanama gelmemesi, yada adet kanamasındanda az gelmesi bile çok normaldir.

Vakum kürtaj riskleri

Şu anda yaş olarak yarım asırı devirmiş bayanların kürtajla ilgili ürkütücü deneyimleri nesilden nesile aktarılır ve yeni nesle eski kazıma kürtajda çekilen acılar ve komplikasyonlar detaylı olarak anlatılır, ama günümüzde uygulanmakta olan vakum kürtaj riskleri eski dönemlere göre nerdeyse yüz kat azalmıştır diyebilirim, eski kazıma yöntemindeki kanama , ağrı ve kürtaj sonrası hamile kalma zorluğu artık vakum ile kürtajda nerdeyse sıfırlanmıştır.

Kızlık zarı patlaması

Bekaretin yani kızlık zarının bozulmasına halk arasında kızlık zarı patlaması denebiliyor, aslında bekaret zarı himenin yırtılması kastedilir. Kızlık zarının patladığını gösteren en önemli belirti kanamadır, birkaç damla , hatta peçeteye bulaşan bir pembelik şeklinde bile olabilir, bazende çok daha fazla miktarda hatta birkaç gün süren kızlık zarı kanı söz konusu olabilir. Kanama az olduğunda zarın bozulmasınında az olacağı anlamına gelmez. Kızlık zarının bozulması için tam birleşme şart değildir, sürtünme ilede kızlık zarı bozulabilir.

Vajina daraltma operasyonu izle

Yoğun cinsel yaşamtı ve normal doğumlar zamanla vajinal genişlemeye sebebiyet verebilir, zamanla cinsel ilişkiden keyif alınmaz hal ortaya çıkabilir, çiftler arasında soğuma ve sadakat azalması söz konusu olabilir.  Bu durumda jinekolojik cerrahi metodla gerçekleştirilen vajina daraltma operasyonu izlemek sizi ameliyat hakkında fikir verebilir, ama ülkemizde cinsel organları gösteren video çekmek ve yayınlamak yasaktır, dolayısı ile gerçek vajina daraltma videosu bulmanız zordur, ama zaten biz tüm hastalarımıza vajinoplasti ameliyatını nasıl yaptığımızı kroki çizerek anlatıyoruz.

Labioplasti ameliyatı fiyatı

Bayanlarda cinsel organ fonksiyonları ne kadar önemli ise bikini bölgesinin dıştan görünümü ve estetiğide o derece ön plandadır. Vajina girişinde şekilsiz bir biçimde sarkan dudaklar cinsel ilişki öncesi motivasyonu olumsuz etkileyebilir, bu durumda küçük dudakların sarkan fazlalık kısımlarının alınarak büyük dudakların içinde kalacak boyuta indirgenmesi işlemine labioplasti operasyonu denir. Sıklıkla vajina daraltma ve kızlık zarı dikimi ile kombine olarak yapılır, ama isteğe bağlı olarak tek başınada gerçekleştirilebilir. 2019 senesi için istanbul'da labioplasti ameliyatı fiyatı ortalama ....tl civarıdır.

Bu blogdaki popüler yayınlar

Vajina Daraltma Ameliyatı Fiyatı

Vakumlu kürtaj kadınlar kulübü

Vakum kürtaj fiyatı