Vakumlu kürtaj kadınlar kulübü

Hamileliğe son verme konusunda araştırın, tüm yazıları okuyun, yorumlara bakın, vakumlu kürtaj kadınlar kulübü gibi platformlarada bakın sonuçta en güvenli yöntemin yine vakum kürtaj olduğunu göreceksiniz. Gebe kalmaya çalışan binlerce kadın varken çok daha fazlasıda istenmeyen gebeliklerden kurtulmak için kestirme yollar arıyor, bunların arasında en kolay suistimal edilen düşük haplarıdır, devlet tarafınca yıllar önce yasaklanan ölümcül yan etkilere sahip düşük haplarını reklam eden birçok site hala var, hatta yan etkilerle hayatını kaybetmeyi göze alacak kadar bilinçsizce bu kürtaj ilaçlarına sarılanlar duyuyorum. Maalesef güncel zaman itibarı ile vakum kürtajdan daha kolay bir gebelik sonlandırma metodu tespit edilememiştir, tabiki gönül ister basit bir ilaçla gebelikten kurtulsun insanlar ve yollarına kaldıkları yerden devam etsinler ama henüz güvenle kullaılacak bir hap maalesef yok. Ayrıca farklı bitkileri kaynatarak içmek veya farklı haraketler yapmak mevcut gebeliği sağlıklı bir şekilde sonlandırmanıza yardımcı olmaz. Özellikle gebelik olan rahmin fiziki travmalara maruz bırakılması, yumruk, tekme gibi düşük beklentisi ile uygulanılan darplarda rahim yırtılması ve ölümcül kanamalar gibi çok ciddi sonuçlar söz konusu olabilir.

Eski dönemlerde endometrium yani rahim iç duvarını tamamen kazımaya bağlı kürtaj uygulanırdı, eski tıp kitaplarında hala o şekilde tarif edilir, hatta küretaj kelimeside kazımak anlamındadır, ama günümüzde ultrasonla gebelik kesisinin lokasyonunun tam olarak tespiti ve vakum denilen negatif basınçla sadece kesenin alınması sayesinde gebelik sonlandırmak korkulacak bir işlem olmaktan uzaklaştı, eskiden yarım saat süren ve genel anestezi ile yapılan kürtaj işlemi artık vakumlu uygulama ile 5-10 dakika içinde bitmekte ve sadece lokal anestezi dediğimiz rahim girişinin uyuşturulması ile yapılmaktadır. Vakum kürtaj sonrası hastanın toparlanması dakikalar içinde ve işine gücüne kaldığı yerden devam etmeside aynı gün içinde mümkün olmaktadır.

Kadınla kulübümde nerdeyse hergün tartışılan vakumlu kürtajın üreme kabiliyetini azaltıcı etkisinin olmamasıda önemli bir güvenlik sağlamaktadır, kazıma metodunda endometrium çıkartıldığı için rahim içi yapışıklıklar sık yaşanırken vakum kürtajında böyle bir yan etki nerdeyse hiç rastlanmaz.

Bu blogdaki popüler yayınlar

Vajina Daraltma Ameliyatı Fiyatı

Vakum kürtaj fiyatı